11:40 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Politologas Konstantinas Blochinas mano, kad sutarties likimas daugiausia priklauso nuo to, kas laimės artėjančius prezidento rinkimus JAV

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Kremlius pakomentavo JAV pareiškimą dėl START-III pažymėdamas, kad ryšiai su Vašingtonu dėl strateginio stabilumo bus tęsiami. Sputnik radijo eteryje amerikos studijų specialistas Konstantinas Blochinas pasakojo, su kuo, jo nuomone, būtų lengviau derėtis.

  Kremlius
  © Sputnik / Владимир Баранов

  Maskva tikisi, kad ryšiai su Vašingtonu dėl strateginio stabilumo bus tęsiami, nepaisant to, kad Amerika po Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlymo atsisakė pratęsti START-III metams, sakė prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas.

  "Mes tikimės, kad ryšiai su Amerika bet kuriuo atveju bus tęsiami. Apskritai, žinoma, kaip jau sakė prezidentas, sutarties pratęsimas leistų mums gauti laiko, laimėti šiuos 12 mėnesių esminėms ir rimtoms deryboms dėl ginklų kontrolės", — sakė Peskovas.

  Jis taip pat pabrėžė, kad "pasaulinio stabilumo ir saugumo kertinio akmens" atėmimas iš viso pasaulio turėtų labai pražūtingas pasekmes.

  "Todėl, žinoma, mes vis tiek norėtume išgirsti savo Amerikos partnerių pasirengimą pratęsti šį dokumentą", — sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius.

  Kol kas, anot jo, laukiama pažanga nebuvo pastebėta. Tačiau ši situacija nereiškia, kad "kontaktai turėtų būti visiškai nutraukti".

  Sputnik radijo eteryje Rusijos mokslų akademijos Saugumo studijų centro tyrėjas, amerikos studijų specialistas, politologas Konstantinas Blochinas išreiškė nuomonę, kad sutarties likimas daugiausia priklauso nuo to, kas laimės artėjančius prezidento rinkimus JAV.

  "Respublikonų partijos atstovas Donaldas Trampas, visų pirma, nekenčia Kinijos ir susieja START-III su Kinija. Antra, tradiciškai Respublikonų partija bando sunaikinti ginklų kontrolę. Leiskite man priminti, kad, prezidentaujant Džordžui Bušui, amerikiečiai pasitraukė iš ABM sutarties. Pats Trampas pasitraukė iš Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų bei "Atviro dangaus" sutarčių. Jei jis laimės rinkimus, tikimybė pasitraukti iš START-III yra gana didelė", — sakė Blochinas.

  Jei laimės demokratų atstovas Džo Baidenas, tada, pasak eksperto, yra galimybė pratęsti susitarimą.

  "Tradiciškai demokratų partija pasisako už derybas su rusais dėl strateginio stabilumo. Leiskite jums priminti, kad būtent Barako Obamos administracija kartu su (Dmitrijumi) Medvedevu pratęsė dabartinę sutartį. Tačiau kad ir kas laimėtų, beveik neįmanoma per kelis mėnesius sudaryti naują sutartį. Todėl būtina bent jau pabandyti pratęsti esamą susitarimą, kad per metus būtų sudarytas naujas. Ši idėja vis dėlto yra gana įdomi", — pažymėjo politologas.

  START III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas nustos galioti 2021 metų vasario 5 dieną, ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Sutartyje numatyta, kad kiekviena pusė sumažina savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų bei nedislokuotų paleidimo įrenginių.

  Dar šia tema

  Rusijos URM pareiškė, kad šalis nepriims JAV sąlygų START-III sutarčiai pratęsti  
  Rusijos Valstybės Dūma sureagavo į su START-III susijusį JAV ultimatumą
  Rusija įvertino JAV pareiškimus apie pasirengimą pratęsti START-III "jau rytoj"  
  Putinas pasiūlė metams pratęsti START-III sutartį be jokių sąlygų
  Tegai:
  Rusija, Amerika, START-3

  Svarbiausios temos