00:06 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau JAV teigė, kad Rusija sutiko dėl abipusio branduolinių arsenalų įšaldymo ir START-III pratęsimo laiko, tačiau Maskva tai paneigė

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. JAV Valstybės departamentas teigė, kad Vašingtonas yra dėkingas Maskvai už jos norą siekti pažangos branduolinių ginklų tema ir yra pasirengęs suteikti galutinę formą susitarimui su Rusijos Federacija dėl branduolinių ginklų, rašo RIA Novosti.

  "Mes esame dėkingi Rusijos Federacijai už jos norą padaryti pažangą branduolinių ginklų kontrolės srityje. JAV yra pasirengusios nedelsiant susitikti, kad užbaigtų susitarimą. Mes tikimės, kad Rusija įgalios savo diplomatus pasielgti taip pat", — sakė JAV Valstybės departamento atstovė Morgan Ortagus.

  Anksčiau JAV teigė, kad Rusija sutiko dėl abipusio branduolinių arsenalų įšaldymo ir START-III pratęsimo laiko, tačiau Maskva tai paneigė.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė Vašingtonui pratęsti START-III vieneriems metams be išankstinių sąlygų, tačiau Baltieji rūmai praėjusią savaitę pareiškė neketinantys aptarti šio pasiūlymo.

  START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas nustos galioti 2021 metų vasario 5 dieną, ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Sutartyje numatyta, kad kiekviena pusė sumažina savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų bei nedislokuotų paleidimo įrenginių.

  Branduolinis ginklas
  © Sputnik
  Branduolinis ginklas

  Dar šia tema

  Rusija įvertino JAV pareiškimus apie pasirengimą pratęsti START-III "jau rytoj"  
  Putinas pasiūlė metams pratęsti START-III sutartį be jokių sąlygų
  Kremlius pakomentavo JAV pareiškimą dėl START-3  
  Tegai:
  Rusija, JAV, START-3

  Svarbiausios temos