07:00 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu pranešime jis teigia, kad yra tęsiamos konsultacijas su NATO partneriais dėl Rusijos ir Kinijos branduolinių programų

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. JAV prezidento specialusis pasiuntinys ginklų kontrolės srityje Maršalas Bilingslis teigė, kad sąjungininkai palaiko Vašingtono poziciją dėl Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III) pratęsimo.

  "Mes tęsiame konsultacijas su NATO partneriais dėl Rusijos ir Kinijos branduolinių programų. Aš pasidalinau papildoma informacija apie tūkstančius vidutinio nuotolio raketų, dislokuotų abiejų šalių. Mes vertiname mūsų sąjungininkų paramą mūsų požiūriui", — rašė jis savo Twitter.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas siūlė pratęsti dabartinę START-III sutartį be jokių sąlygų metams. Savo ruožtu JAV Valstybės departamentas paskelbė, kad jie yra pasirengę pateikti galutinę sutarties su Rusijos Federacija dėl branduolinių ginklų formą.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija anksčiau sakė, kad Rusija, siūlydama pratęsti START-III vieneriems metams, yra pasirengusi kartu su JAV prisiimti politinį įsipareigojimą "įšaldyti" branduolinių užtaisų skaičių. Pasiūlyme pabrėžiama, kad jei bus priimtas sprendimas dėl tokio abipusio "įšaldymo", neturėtų būti jokių papildomų JAV reikalavimų.

  START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas nustos galioti 2021 metų vasario 5 dieną, ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Sutartyje numatyta, kad kiekviena pusė sumažina savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų bei nedislokuotų paleidimo įrenginių. 

  Dar šia tema

  Vokietijos deputatas pranašauja tamsą šaliai, jei bus atsisakyta "Nord Stream-2"
  JAV pasirengusios nedelsiant derėtis su Rusija dėl branduolinių ginklų
  Tegai:
  sutartis, Rusija, NATO, JAV

  Svarbiausios temos