01:26 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Stoltenbergas paaiškino, kad tai bus centras, kuris teiks NATO paramą iš palydovų vaizdų ir leis dalytis informacija apie galimas grėsmes aljanso narių palydovams

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas patvirtino aljanso planus įkurti kosminį centrą Ramšteino bazėje, Vokietijoje, praneša RIA Novosti.

  NATO gynybos ministrai spalio 22–23 dienomis surengs vaizdo konferenciją. NATO generalinis sekretorius Stoltenbergas pirmininkaus virtualiam ministrų susitikimui.

  "Konkurencija kosmose kasmet auga, o tokios šalys kaip Rusija ir Kinija kuria sistemas, kurios gali apakinti, išjungti ar numušti palydovus. Kosmosas yra būtinas mūsų gebėjimui naršyti, bendrauti ir sužinoti apie raketų paleidimą. Tikiuosi, kad rytoj ministrai susitars dėl naujo NATO kosminio centro, kuriam vadovaus NATO oro pajėgų vadovybė, įkūrimo Ramšteine, Vokietijoje", — sakė jis.

  Stoltenbergas paaiškino, kad tai bus centras, kuris teiks NATO paramą iš palydovų vaizdų ir leis dalytis informacija apie galimas grėsmes aljanso narių palydovams. Jis taip pat pabrėžė, kad "nėra kalbama apie kosminės erdvės militarizavimą".

  Dar šia tema

  Ekspertas: Baltijos regione numatomas rimtas NATO kariuomenės pasirengimas
  Pentagonas nori nuolat laikyti mechanizuotąją brigadą šalia Rusijos sienų
  Tegai:
  kosmosas, Vokietija, Jensas Stoltenbergas, NATO

  Svarbiausios temos