22:25 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (27)

  Pasak Šiaurės Atlanto aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, organizacija remia pastangas ieškoti alternatyvių variantų

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. NATO dar kartą išreiškė susirūpinimą dėl Turkijos įsigytų Rusijos oro gynybos sistemų S-400. Aljansas pareiškė, kad Rusijos oro gynyba negali būti integruota į bendrą NATO oro gynybos sistemą.

  Pasak Šiaurės Atlanto aljanso generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo, organizacija remia pastangas ieškoti alternatyvių variantų.

  "Esu susirūpinęs dėl Turkijos sprendimo pirkti S-400 ir ne kartą iškėliau šį klausimą per susitikimus Ankaroje. Šios sistemos negalima integruoti į bendrą NATO oro gynybos sistemą", — per prieš dvi dienas trukusį NATO gynybos ministrų susitikimą sakė Stoltenbergas. Jo žodžius cituoja RIA Novosti.

  Jis priminė, kad po tokių JAV veiksmų gali būti taikomos sankcijos. Stoltenbergas patikslino, kad aljanso nariai turi teisę pasirinkti, kuriuos ginklus jie perka. Tačiau, pasak jo, įranga turėtų būti integruota į NATO ginklų sistemą.

  Stoltenbergas kaip alternatyvą Rusijos sistemoms nurodė Amerikos "Patriot" ir Prancūzijos bei Italijos oro gynybos sistemą.

  Rusijos gynybos sistemų S-400 pristatymas Turkijoje prasidėjo liepos viduryje, kas sukėlė krizę Turkijos ir JAV santykiuose. Turkija pareiškė, kad S-400 pradės visiškai veikti 2020 metų balandžio mėnesį. Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais pirkti kompleksus "American Patriot", grasindamas atidėti ar atšaukti naikintuvų F-35 pardavimą Turkijai, taip pat įvesti sankcijas. Ankara atsisakė nusileisti.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik
  Rusijos "Triumf"
  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (27)

  Dar šia tema

  Bašaras al-Asadas: Jei Trampui bus skirta Nobelio premija, tai tikrai ne už taiką
  Turkija sėkmingai išbandė Rusijos S-400
  Tegai:
  NATO, Turkija

  Svarbiausios temos