12:39 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad Rusija niekada nepažeidė savo įsipareigojimų ir kviečia START-III partnerius laikytis pasiektų susitarimų taikos ir stabilumo labui

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Jungtinės Valstijos sąmoningai vilkina laiką, siekdamos sutrikdyti START-III sutarties pratęsimą, bandydamos sugalvoti keletą papildomų būdų, kaip patikrinti susitarimą ir "nublukinti" jo esmę. Atnaujinti konstruktyvų dialogą būtų galima tik po šalies prezidento rinkimų, teigia RIA Novosti Valstybės Dūmos deputatai.

  Anksčiau JAV prezidento specialusis įgaliotinis ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis teigė, kad į Rusijos Federacijos ir JAV branduolinių arsenalų įšaldymą turėtų būti įtrauktas tikrinimo mechanizmas. Be to, pasak jo, JAV nesutinka pratęsti START-III be jokių sąlygų.

  "Jungtinės Valstijos sąmoningai vilkina laiką, siekdamos sutrikdyti START-III rėmuose egzistuojančius susitarimus, bandydamos per likusį laikotarpį iki sutarties pabaigos sugalvoti keletą papildomų būdų patikrinti susitarimą. Pagrindinis dalykas, kuris trukdo amerikiečiams, yra noras dominuoti pasaulio arenoje ir, žinoma, branduolinėje sferoje. Vašingtonas yra įpratęs kalbėti su visais grasinimų ir ultimatumų kalba. Rusija išlieka šalimi, kuri neleidžia dialogo su savimi tokiu tonu", — sakė Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Železniakas.

  Be to, jis pridūrė, kad Rusija niekada nepažeidė savo įsipareigojimų ir kviečia START-III partnerius laikytis pasiektų susitarimų taikos ir stabilumo labui.

  "Tuo tarpu Vašingtonas ir toliau puoselėja idėją atrišti sau rankas ir už kalbų apie vadinamąją naują veiksmingą patikros sistemą panaikina susitarimus ir pradeda didelę branduolinių ginklų gamybą. Mūsų šalis deda visas įmanomas diplomatines pastangas, kad įtikintų Amerikos oponentus, jog būtina pratęsti START-III. Po to verta išsamiai aptarti tolesnius bendrus veiksmus branduoliniam paritetui išsaugoti. Mums taip pat akivaizdu, kad iki JAV prezidento rinkimų nebus padaryta pažanga įgyvendinant START-III sutartį", — teigė jis.

  Valstybės Dūmos Gynybos komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Andrejus Krasovas, komentuodamas Bilingslio pareiškimą, pažymėjo, kad šiuo metu bus sunku išgirsti aiškius JAV pareiškimus, nes po poros savaičių šalyje vyks prezidento rinkimai.

  "Manau, kad po rinkimų Jungtinėse Amerikos Valstijose dialogą galima tęsti. Dabar jie skubės su tokiais pareiškimais, pateiks visus naujus reikalavimus ir visais įmanomais būdais vengs dialogo šiuo klausimu", — RIA Novosti sakė Krasovas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad Amerikos veiksmai, bent jau INF sutarties pavyzdžiu, rodo jos nenorą vykdyti savo įsipareigojimų.

  "Jie iššaukiamai pasitraukė iš šios sutarties, trenkė durimis ir po mėnesio ar dviejų paskelbė apie sėkmingą raketos, kuri patenka į šios sutarties taikymo sritį, bandymą. Mes suprantame, kad šios raketos neįmanoma sukurti nuo nulio per 1 ar 2 mėnesius", — pridūrė Krasovas.

  START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas baigs galioti 2021 metų vasario 5 dieną ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įtaisų. 

  Dar šia tema

  Ekspertas: kol ES nerimauja dėl Minsko, JAV perkels karius arčiau Rusijos
  Baidenui pralaimėjus nepavyks apkaltinti rusų
  Tegai:
  sutartis, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos