00:43 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pabrėžiama, kad Rusijos įstatymai leidžia jam gauti neribotą leidimą gyventi šalyje. Jo interesams atstovaujantis advokatas pažymėjo, kad leidimo gyventi šalyje pratęsimo procedūra buvo atidėta dėl susidariusios koronaviruso situacijos, tačiau "dabar atsakymas gautas"

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Buvęs JAV žvalgybos pareigūnas Edvardas Snoudenas gavo neterminuotą leidimą gyventi Rusijoje, RIA Novosti sakė jo interesams Rusijoje atstovaujantis advokatas Anatolijus Kučerena.

  "Edvardas Snoudenas gavo neribotą leidimą gyventi Rusijoje", — sakė Kučerena.

  Anot jo, Rusijos Federacijos įstatymai leidžia jam gauti neterminuotą leidimą gyventi šalyje. Advokatas pažymėjo, kad leidimo gyventi šalyje pratęsimo procedūra buvo atidėta dėl susidariusios koronaviruso situacijos, tačiau "dabar atsakymas gautas".

  Paklaustas, kaip Snoudenas jaučiasi pandemijos metu, Kučerena atsakė: "Jam viskas gerai".

  2013 metų birželį Snoudenas perdavė laikraščiams "The Washington Post" ir "The Guardian" kelias įslaptintas medžiagas apie JAV ir Britanijos žvalgybos tarnybų sekimo programas internete. Jis išskrido į Honkongą, o iš ten į Maskvą, kur tam tikrą laiką praleido Šeremetjevo oro uosto tranzito zonoje.

  Rusija suteikė Snoudenui laikiną prieglobstį vieneriems metams su sąlyga, kad jis nutrauks savo veiklą prieš JAV. 2014 metų rugpjūtį Snoudenas gavo trejų metų leidimą gyventi šalyje, leidžiantį jam keliauti ne tik po Rusiją, bet ir už jos ribų. 2017 metų sausį Snoudeno leidimas gyventi šalyje buvo pratęstas iki 2020 metų. Balandį advokatas Anatolijus Kučerena pranešė RIA Novosti, kad Snoudenas kreipėsi dėl leidimo gyventi Rusijoje pratęsimo dar trejiems metams.

  Dar šia tema

  Trampas pajuokavo, kad amerikiečiai Rusijoje laikomi "trenktais"
  Snoudenas sumokės JAV penkis milijonus dolerių iš savo knygos pardavimo
  Tegai:
  Rusija, Edvardas Snoudenas

  Svarbiausios temos