21:53 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (27)

  Jis taip pat pridūrė, kad Turkija neatsisako įsigyti "American Patriot" oro gynybos sistemų ir yra pasirengusi toliau diskutuoti šiuo klausimu su kolegomis iš JAV

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Ankara neketina prašyti Vašingtono leidimo išbandyti priešlėktuvinių raketų sistemas S-400, sakė Turkijos lyderis Tajipas Erdoganas, praneša RIA Novosti.

  "Taip, bandymai buvo atlikti Sinope. Ir mes neketiname prašyti JAV leidimo, ar galime juos atlikti, ar ne. Taigi, šie ponai yra susirūpinę, kad turime Rusijai priklausančių ginklų", — žurnalistams sakė jis.

  Kaip pabrėžė prezidentas, Ankara yra "ryžtinga" ir "judės toliau, kaip planuota".

  Jis taip pat pridūrė, kad Turkija neatsisako įsigyti "American Patriot" oro gynybos sistemų ir yra pasirengusi toliau diskutuoti šiuo klausimu su kolegomis iš JAV.

  Turkijos ginkluotosios pajėgos spalio 13–17 dienomis šalies šiaurėje, netoli Sinopo miesto, išbandė Rusijos oro gynybos sistemas. Pasak JAV Valstybės departamento atstovės spaudai Morgan Ortagus, JAV "griežtai pasmerks" Ankaros veiksmus, jei informacija apie bandymus bus patvirtinta. Vašingtonas taip pat grasino Turkijai dėl "rimtų padarinių", jei bus suaktyvinta oro gynybos sistema.

  Naujausių Rusijos oro gynybos sistemų S-400, sukėlusių Turkijos santykių su JAV krizę, pristatymas prasidėjo 2019 metų liepos viduryje.

  Vašingtonas reikalavo atsisakyti sandorio ir mainais įsigyti "American Patriot" kompleksus, grasindamas atidėti ar net atšaukti naujausių F-35 naikintuvų pardavimą Turkijai, taip pat įvesti sankcijas. Ankara atsisakė paklusti ir tęsė derybas dėl papildomos S-400 partijos.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik
  Rusijos "Triumf"
  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (27)

  Dar šia tema

  Teroristas nužudė mokytoją, o Europa žudosi pati
  Armėnijos prezidentas paragino ES ir NATO daryti spaudimą Turkijai dėl Karabacho  
  Tegai:
  JAV, Rusija, Turkija, Redžepas Tajipas Erdoganas

  Svarbiausios temos