21:38 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Turkijos lyderio, Prancūzijos prezidentas rodo netinkamą požiūrį į milijonus savo šalies gyventojų, kurie išpažįsta kitokią religiją

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas sukritikavo savo kolegą iš Prancūzijos Emanuelį Makroną už tai, kaip jis pasisakė apie islamą. Praneša TASS.

  Konfliktas Karabache
  © Sputnik / Минобороны Азербайджана

  Pasak Turkijos lyderio, Prancūzijos prezidentas rodo netinkamą požiūrį į milijonus savo šalies gyventojų, kurie išpažįsta kitokią religiją. "Makronui reikia gydyti psichikos sutrikimus", — patarė Erdoganas.

  Spalio 16 dieną Paryžiaus priemiesčiuose buvo nužudytas mokytojas. Paaiškėjo, kad žudikas buvo 18-metis Abdula Anzorovas, kilęs iš Rusijos.

  Nusikaltėlis užpuolė mokytoją dėl to, kad per žodžio laisvės pamoką jis parodė pranašo Mahometo animacinius filmus. Tada jis paskelbė nužudyto vyro nukirstos galvos nuotrauką ir kreipėsi į Prancūzijos prezidentą, nurodydamas, kad jis "įvykdė egzekuciją mokytojui, kuris išdrįso pažeminti pranašą Mahometą".

  Makronas nusikaltimą pavadino teroro išpuoliu. Pasak prezidento, prancūzų kalbos mokytojas mirė "mokydamas vaikus žodžio laisvės, laisvės tikėti ar netikėti".

  Istorijos mokytojo nužudymo baudžiamojoje byloje buvo sulaikyti keturi žmonės. Tai yra artimi teroristo pažįstami, tarp jų yra ir jaunuolio giminaičių. Yra žinoma, kad Anzorovas turėjo pabėgėlio statusą Prancūzijoje — jis turėjo leidimą gyventi šalyje, išduotą 2020 metų kovo 4 dieną.

  Dar šia tema

  Teroristas nužudė mokytoją, o Europa žudosi pati
  Erdoganas atsakė į JAV pretenzijas dėl S-400 bandymų
  Tegai:
  religija, Emanuelis Makronas, Redžepas Tajipas Erdoganas

  Svarbiausios temos