21:31 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Išsami informacija apie pratybas nebuvo atskleista, tačiau Europos vadovybė nurodė, kad proceso metu buvo stiprinta sąveika su sąjungininkų sausumos, jūros, oro, kibernetiniais ir kosminiais pajėgumais

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Spalio 23 dieną JAV ginkluotųjų pajėgų Europos vadovybė baigė pratybas, kuriose buvo patikrinta Štutgarto (Vokietija) būstinės galimybė mobilizuoti NATO sąjungininkus karo atveju, praneša "Lenta.ru" su nuoroda į "Stars and Stripes".

  Spalio 19–23 dienomis vykusiose vadavietės "Austere Challenge 2021" pratybose dalyvavo apie 4400 karių iš JAV ir Šiaurės Atlanto aljanso pajėgų. Komandų mokymo ir vertinimo skyriaus vadovas generolas majoras Džonas Boidas teigė, kad pagrindinis uždavinys buvo imituoti sąjungininkų reakciją karinio konflikto atveju. "Mes dirbome su daugybe problemų", — pridūrė jis.

  Jis pažymėjo, kad pandemija paliko tam tikrą pėdsaką pratybose, tačiau, jo nuomone, naujos sąlygos, kai teko versti kariuomenę išlaikyti atstumą, suteikė pratyboms realistiškumą.

  Išsami informacija apie pratybas nebuvo atskleista, tačiau Europos vadovybė nurodė, kad proceso metu buvo stiprinta sąveika su sąjungininkų sausumos, jūros, oro, kibernetiniais ir kosminiais pajėgumais.

  "Austere Challenge" pratybos vykdomas nuo 1990-ųjų, tačiau nuo Šaltojo karo pabaigos konfliktų Europoje tikimybė sumažėjo, o pratybos tapo ne tokios intensyvios. Tačiau per pastaruosius penkerius metus Jungtinių Valstijų Europos vadovybė peržiūrėjo savo tikslus ir atnaujino pratybų mastą.

  Spalio 15 dieną laikraštis "Bild" pranešė, kad Vokietijos oro pajėgos ir NATO partneriai vykdo slaptas pratybas, kad manevruotų branduolinio karo atveju. Pasak laikraščio, į pratybas buvo įtraukti olandų, belgų ir italų naikintuvai.

  Dar šia tema

  Medvedevas paskelbė apie grėsmę JT paversti "demokratinių tautų klubu"
  Lietuvoje treniruosis NATO greitojo reagavimo pajėgos
  Tegai:
  pratybos, NATO, JAV

  Svarbiausios temos