23:59 2020 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (502)

  Kaip pažymėjo moteris, kalbama apie "daugelį ES šalių", kurios parengė "paramos projektą būsimoms reformoms"

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja sakė, kad Europos šalys gali suteikti "milijardų dolerių" dydžio paramą būsimoms reformoms respublikoje palaikyti pasikeitus valdžiai, praneša RIA Novosti.

  "Daugelis ES šalių, ypač Lenkija, Rumunija, Lietuva, parengė pagalbos projektą dėl būsimų reformų. Kalba eina apie milijardus dolerių. Daugybė privačių kompanijų yra pasirengusios pateikti būsimos Baltarusijos investicijų planą", — sakė Tichanovskaja per transliaciją informaciniame Youtube kanale, skirtame "žmonių ultimatumui".

  Tichanovskaja taip pat kalbėjo apie Europos šalių valdžios paramą. "Dauguma šalių palaiko mūsų žmones kovoje dėl naujos Baltarusijos, daugiau nei 50 šalių jau yra priėmusios sankcijas [prezidentui — Sputnik] Lukašenkai, pareigūnams, tiems, kurie kalti dėl smurto ir falsifikacijų [rinkimų — Sputnik]", — sakė ji.

  Anot jos, "Europos šalys skiria pinigų politiniams kaliniams remti, žmogaus teisių organizacijos, teisininkai, Baltarusijos žurnalistai ir žiniasklaida galės tęsti savo darbą, gaus paramą įrangai". "Daug dirbama prie profesinių sąjungų... Mes sutariame sukurti projektą, kuris paremtų žmonių savivaldą", — sakė ji.

  Tichanovskaja taip pat sakė, kad Čekijoje, Lenkijoje, Lietuvoje vykdomos nukentėjusiųjų per protestų malšinimą reabilitacijos programos.

  Masiniai opozicijos protestai Baltarusijoje prasidėjo rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad iš tiesų rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. 

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (502)

  Dar šia tema

  Baltarusija palaidojo "spalvotąją revoliuciją"
  Lukašenka ir Pompėjas kalbėjosi apie pagrindinę Baltarusijos sąjungininkę
  Tegai:
  ES, Lenkija, Lietuva, reformos, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos