00:49 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  "Samsung" pirmininkas Li Kunhi mirė sekmadienį Seule, palikęs didelį palikimą. Vien akcijų turtas sudaro apie 15,9 mlrd. dolerių

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Mirusio "Samsung" vadovo Li Kunhi (Lee Kun-hee) vaikai sumokės rekordiškai didelius paveldėjimo mokesčius, praneša "Rionchap" su nuoroda į šaltinius industrijoje.

  "Samsung" pirmininkas Li Kunhi mirė sekmadienį "Samsung" ligoninėje, Seule. Jis gimė 1942 metais ir 1987 metais tapo antruoju "Samsung" pirmininku po savo tėvo ir grupės įkūrėjo Li Bjončolio (Lee Byung-chul). Laidotuvės vyks tyliai, šeimos rate. Pranešama, kad Pietų Korėjos prezidentas Mun Džėinas (Moon Jae-in) jiems nusiųs gedulo vainiką.

  Li Kunhi paliko didelį palikimą, vien akcijų turtas sudarė apie 18 trilijonų vonų (15,9 mlrd. dolerių). Mirusiam pirmininkui priklausė 4,18 proc. akcijų ir 0,08 proc. privilegijuotų grupės flagmano bendrovės — "Samsung Electronics" — akcijų. Jam taip pat priklausė 29,76 proc. "Samsung Life Insurance" akcijų, 0,01 proc. "Samsung SDS" akcijų ir 2,88 proc. "Samsung C&T Corp" — de facto konglomerato kontroliuojančiosios bendrovės, kurią įkūrė Li Džėjongas (Lee Jae-yong), akcijų.

  Anot šaltinių, paveldėtojai vien už akcijas sumokės apie dešimt trilijonų vonų paveldėjimo mokesčių. Ekspertai mano, kad velionio "Samsung Group" vadovo šeima gali nuspręsti išmokėti sumą dalimis. Pagal Pietų Korėjos įstatymus, išsimokėjimas galimas iki penkerių metų laikotarpiui.

  Po Li Kunhi mirties liko našlė, sūnus ir dvi dukterys. Vyriausia dukra Li Budžin (Lee Boo-jin) vadovauja viešbučių tinklui "Samsung Hotel Shilla", o dukra Li Sohjon (Lee Seo-hyun) yra atsakinga už "Samsung" labdaros fondą. Dar viena dukra Li Junhjon (Lee Yoon-hyung) nusižudė 2005 metais.

  Džefas Bezosas ir jo žmona McKenzie Scott
  © AP Photo / Evan Agostini

  2014 metais Li Kunhi ištiko širdies smūgis, po kurio korporacijos kontrolė faktiškai atiteko jo sūnui ir grupės dukterinės įmonės "Samsung Electronics" viceprezidentui, 52 metų Li Džėjongui, kuris laikomas įpėdiniu.

  Pietų Korėjos prokurorai įtaria, kad 2014 metais, gaudamas konglomerato kontrolę, Li Džėjongas dalyvavo nelegaliose machinacijose vykstant korporacijų vidaus sujungimui, kad įgytų "Samsung" grupės kontrolę. Tyrimas tebevyksta.

  Agentūros duomenimis, Li Džėjongas šiuo metu valdo "Samsung Group" per tam tikrą tinklo struktūrą, jungiančią "Samsung C&T Corp", "Samsung Life Insurance" ir "Samsung Electronics". Tačiau pastarosiose dviejose įmonėse jis turi nereikšmingas dalis. Spėjama, kad jis gali paveldėti dalį savo tėvo akcijų, jog sustiprintų "Samsung" kontrolę.

  Tuo pačiu metu, skandalingo tyrimo dėl jo tariamų machinacijų su akcijomis ir sukčiavimo su apskaitos dokumentais fone, Li Džėjongas pareiškė, kad jis pats nepaskirs įgaliojimų korporacijoje savo vaikams. Taigi, "Samsung" ateityje gali atsisakyti šeimos valdymo sistemos, būdingos džėbiol (jaebeol) (didelėms Pietų Korėjos įmonėms, priklausančioms tai pačiai šeimai).

  Tegai:
  Pietų Korėja, Samsung

  Svarbiausios temos