11:55 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Pabrėžiama, kad yra trys koronaviruso testai, iš kurių galima rinktis: PGR tepinėlis ir testai, kuriais nustatomi du skirtingi antikūnų tipai

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Dėl koronaviruso galima pasitikrinti keliais būdais. Kokį testą pasirinkti, Sputnik radijui sakė infekcinių ligų specialistas ir vakcinologas Jevgenijus Timakovas.

  Yra trys koronaviruso testai, iš kurių galima rinktis — PGR tepinėlis ir testai, kuriais nustatomi du skirtingi antikūnų tipai. Visi jie yra geri ir veiksmingi, tačiau svarbu suprasti, kodėl jie pagaminti, ir juos naudoti tinkamu laiku, sakė specialistas.

  "Tyrimai yra absoliučiai informatyvūs. Viskas priklauso nuo susirgimo dienos. Jei žmogus ką tik bendravo su pacientu ir pradeda sirgti, reikia atlikti PGR tyrimą. Imamas tepinėlis ir mes žiūrime, ar nėra virusinės infekcijos, reprodukcijos židinių, šio koronaviruso antigeninės sudėties", — aiškino infekcinių ligų specialistas.

  Pasak Timakovo, PGR tyrimas atliekamas dviem būdais: arba per nosiaryklę, arba per burną. Šių dviejų bandymų rezultatai gali skirtis.

  "Patikimesnis rezultatas gaunamas atlikus tyrimą, jei tepinėlis paimamas iš burnos ir ryklės ir iš nosiaryklės ir sumaišomas viename mėgintuvėlyje", — sakė jis.

  Tikslinga atlikti PGR testą per pirmąsias 14 ligos dienų, tada reikia patikrinti, ar organizme nėra antikūnų.

  Vakcina nuo koronaviruso
  © Sputnik / Владимир Песня

  "Nedelsiant duoti kraujo antikūnams nustatyti yra beprasmiška ir visiškai nenaudinga. Antikūnai pradeda formuotis 7–10-ą ligos dieną. Pirmiausia susidaro imunoglobulinas M, o po 2–3 savaičių ima formuotis imunoglobulinas G." — sakė jis.

  Be to, po ligos reikia atlikti PGR.

  "Šiuo atveju PGR reikia norint nustatyti, ar žmogus pasveiko, ar virusas išsiskiria į išorinę aplinką, ar ne. Jei nėra aktyvaus viruso dauginimosi, tai žmogus nėra užkrečiantis", — teigė jis.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 42,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 1,14 mln. žmonių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (642)

  Dar šia tema

  Vokietijoje bandyta padegti institutą, tvarkantį koronaviruso statistiką
  Nuo šios dienos 12 Lietuvos savivaldybių skelbiamas karantinas
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos