13:28 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Valstybės sienos komitetas paaiškino, kad užsienio piliečiams neleista patekti į šalį, nes jie negalėjo paaiškinti ar patvirtinti atvykimo tikslo

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Baltarusija per savaitę neleido atvykti į šalį 595 užsienio piliečiams, tarp jų ir iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos, praneša agentūra "BelTA" su nuoroda į oficialų Valstybės sienos komiteto atstovą Antoną Byčkovskį.

  Pažymima, kad jiems buvo atsakyta dėl įvairių priežasčių. Daugiausia į šalį bandė patekti "stiprūs jaunuoliai".

  "Didžioji dauguma jų — stiprūs jauni žmonės, sportiško kūno sudėjimo, kurie niekaip negalėjo paaiškinti ar patvirtinti savo atvykimo į Baltarusiją tikslo", — pareiškė komitetas.

  Pagrindinis norinčių patekti į Baltarusiją srautas buvo iš kaimyninių šalių.

  Padėtis Baltarusijoje

  Masiniai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, vyksta Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkų renginiai.

  Tichanovskaja anksčiau pateikė ultimatumą Baltarusijos prezidentui, kurio galiojimas baigėsi spalio 26 d. Po jo visoje šalyje turėjo prasidėti masiniai streikai įmonėse.

  Vilnius nuo pat pradžių kišasi į Baltarusijos konfliktą ir stengiasi sudaryti sąlygas Baltarusijos piliečių persikėlimui į Lietuvą. Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad įvykę yra "suklastoti", ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekaitinti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (507)

  Dar šia tema

  Lukašenka įspėjo apie atsaką Lietuvos ir Lenkijos agresijos atveju
  Ekspertas: Tichanovskajos žodžiai apie "milijardus" iš Lietuvos — įprastas masalas
  Tichanovskaja paragino iki metų pabaigos surengti naujus rinkimus Baltarusijoje
  Baltarusija palaidojo "spalvotąją revoliuciją"
  Tegai:
  Lenkija, Ukraina, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos