16:08 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV leidinys pažymi, jog Rusijos karinė pramonė kuria technologijas, kurios išplės kario supratimą apie kovinę situaciją, sumažins jo fizinių pastangų poreikį ir riziką gyvybei

  VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Amerikos žurnalas "The National Interest" papasakojo apie naujos kartos rusišką kovinę ekipuotę "Sotnik", kuri žymiai padidins pėstininkų galimybes.

  Rusijos karys, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Jį kuria "Rostech". Perspektyvus egzoskeletas pakeis kariams dabartinį kostiumą "Ratnik". Naujojoje ekipuotėje bus įdiegta daugybė aukštųjų technologijų komponentų, tame tarpe priešmininė avalynė, antiradaro kostiumas ir specialus audinys, apsaugantis nuo aptikimo infraraudonųjų spindulių šviesoje. Kai kurie iš jų jau sukurti.

  Kaip rašo leidinys, Rusijos kariai kuria technologijas, kurios padidins kario supratimą apie kovinę situaciją, sumažins jo fizines pastangas ir sumažins riziką gyvybei.

  "Sotnik" gali būti integruotas su mikrodronais, kurie suteiks informaciją apie mūšio lauką iš borto kamerų į kareivio šalmo ar akinių, panašių į "Google Glass", skydelį, sakoma straipsnyje. Egzoskeletas taip pat gali būti naudojamas su naujais šaunamaisiais ginklais.

  "Šiuo metu <...> formuojama ir pamatuojama perspektyvios karių kovinės ekipuotės išvaizda, į kurios sudėtį numatoma įdiegti elementus, kurie sustiprins kario fizines galimybes", — žurnalas cituoja Sausumos pajėgų vyriausiąjį vadą generolą Olegą Saliukovą.

  Kaip praneša "The National Interest", planuojama naujos kartos egzoskeleto įrangos sukūrimu užsiimti nuo 2020 iki 2023 metų. Itin modernia įranga planuojama aprūpinti Rusijos specialiųjų pajėgų dalinius iki 2025 metų, o iki 2030 metų — visą Rusijos kiariuomenę.

  Tegai:
  ginkluotė, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos