16:31 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau Turkijos prezidentas pasiūlė Prancūzijos lyderiui gydytis psichiką po to, kai Makronas pažadėjo apsaugoti pasaulietines savo šalies vertybes nuo radikalaus islamo

  VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Raginimai boikotuoti prancūziškas prekes dar labiau atitolina Turkiją nuo Europos Sąjungos, Briuselyje vykusioje trumpojoje spaudos konferencijoje sakė Europos Komisijos valdininkas.

  "Esamas Turkijos ir ES susitarimas numato laisvą prekių mainus. Reikia laikytis visų Turkijos įsipareigojimų. Raginimai boikotuoti prekes iš vienos iš ES valstybių narių prieštarauja Turkijos įsipareigojimams ir dar labiau atitolina ją nuo ES", — sakė jis.

  Turkijos prezidentas pasiūlė Prancūzijos lyderiui gydytis psichiką po to, kai Makronas pažadėjo apsaugoti pasaulietines savo šalies vertybes nuo radikalaus islamo. Kartu jis pabrėžė, kad islamas, kaip religija, patiria krizę visame pasaulyje.

  Spalio 16 dieną Paryžiaus priemiesčiuose buvo nužudytas mokytojas. Paaiškėjo, kad žudikas buvo 18-metis Abdula Anzorovas, kilęs iš Rusijos.

  Nusikaltėlis užpuolė mokytoją dėl to, kad per žodžio laisvės pamoką jis parodė pranašo Mahometo karikatūrą. Tada jis paskelbė vyro nukirstos galvos nuotrauką ir kreipėsi į Prancūzijos prezidentą, nurodydamas, kad jis "įvykdė egzekuciją mokytojui, kuris išdrįso pažeminti pranašą Mahometą".

  Makronas nusikaltimą pavadino teroro išpuoliu. Pasak prezidento, mokytojas mirė "mokydamas vaikus žodžio laisvės, laisvės rinktis tikėti ar netikėti".

  Istorijos mokytojo nužudymo baudžiamojoje byloje buvo sulaikyti keturi žmonės. Tai yra artimi teroristo pažįstami, tarp jų yra ir jaunuolio giminaičių. Yra žinoma, kad Anzorovas turėjo pabėgėlio statusą Prancūzijoje — jis turėjo leidimą gyventi šalyje, išduotą 2020 metų kovo 4 dieną. 

  Dar šia tema

  Putinas ir Erdoganas susitarė dėl paliaubų Idlibe
  JAV griežtai pasmerkė Turkijos vykdomus S-400 bandymus
  Tegai:
  Turkija, Prancūzija, ES, Redžepas Tajipas Erdoganas

  Svarbiausios temos