00:09 2020 Lapkričio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1901
 • RUB90.3507
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (502)

  Anksčiau buvo pranešta, kad per praėjusią savaitę beveik 600 užsienio šalių piliečių buvo neleista kirsti sieną

  VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Baltarusijos vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas pareiškė, kad Baltarusijos valdžia užkirto kelią beveik tūkstančiui "užsienio instruktorių" atvykti protestuotojų palaikyti. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į Karajevo interviu politologui Aleksandrui Sosnovskiui.

  Anksčiau pranešta, kad per praėjusią savaitę beveik 600 užsieniečių neleista atvykti į Baltarusiją. Tai daugiausia buvo "stiprūs, jauni žmonės", ketinę įvažiuoti į šalį iš Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos teritorijos.

  "Iki tūkstančio bandė prasiskverbti. Mūsų laimei ir jų nusivylimui, puikiai dirba Valstybės sienos komitetas, kuris profesionaliai juos sustabdo. Ir mes jau nejaučiame tokio tiesioginio instruktorių dalyvavimo. Yra pavieniai atvejai", — pasakė Karajevas.

  Jis pareiškė, kad radikalūs protestuotojai dažniausiai vieni kitus moko "Telegram" kanaluose ir socialiniuose tinkluose.

  Kaip pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, šaliai pradeda kilti terorizmo grėsmė. Pasak jo, protestuotojai daugeliu krypčių "peržengė raudoną liniją", todėl valdžia turi į tai reaguoti.

  Jis taip pat pranešė, kad tarp streikuojančių yra "branduolys", kuris finansuojamas net iš Europos šalių per "atvirus" ir "uždarus" šaltinius, tarp jų ir iš Lietuvos.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka, VRK duomenimis, surinkęs 80,1 proc. balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Opozicijos protestus malšinimo metu saugumo pajėgos prieš protestuotojus, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas ir gumines kulkas.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios rengiamos savaitgaliais. Be to, renginius — daugiausia eisenų ir automobilių žygio pavidalu — rengia Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 d., šalininkai.

  Tichanovskaja anksčiau Baltarusijos prezidentui pateikė ultimatumą, kurio galiojimas baigėsi spalio 26-osios naktį. Po jo visoje šalyje turėjo prasidėti masiniai streikai įmonėse. Tačiau Baltarusijos valdžios institucijos pareiškė, kad realiojo šalies sektoriaus įmonės dirba įprastu būdu.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (502)

  Dar šia tema

  Baltarusijos VRM įvardijo, kada protestų metu gali būti panaudotas karinis ginklas
  Politologas: už Lietuvos stovi šalys, finansuojančios protestą Baltarusijoje
  Lukašenka pareiškė apie "karą" prieš Baltarusiją Lietuvos raginimų fone
  "Štai jums ir reformos". Kodėl Lukašenka prabilo apie terorizmą Baltarusijoje
  Tegai:
  Baltarusija

  Svarbiausios temos