20:32 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad pirmųjų reaktorių statyba turi prasidėti 2026 metais, o pradėti juos eksploatuoti planuojama 2033 metais

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Lenkija ketina investuoti apie 40 milijardų dolerių į šešių branduolinių reaktorių statybą, praneša portalas "ERR".

  Lenkijos klimato ministras Michalas Kurtyka papasakojo, kad Varšuva siekia sumažinti priklausomybę nuo anglies, kuri naudojama 75 procentų šalies elektros energijos gamybai.

  Pažymima, kad pirmųjų reaktorių statyba turi prasidėti 2026 metais, o pradėti juos eksploatuoti planuojama 2033 metais. Lenkija planuoja investuoti į visų šešių reaktorių statybas per 20 metų.

  "Perėjimas įvyks keliuose sektoriuose, tačiau energetika atlieka svarbiausią vaidmenį kovoje su klimato kaita", — pasakė Kurtyka.

  Lenkijos teritorijoje nėra nė vienos atominės elektrinės. Tačiau kaimyninėje Baltarusijoje statoma nuosava atominė elektrinė (BelAE), kurią netrukus planuojama pradėti eksploatuoti. Pati Varšuva pasisakė prieš šį projektą.

  Taip pat BelAE statybomis netoli savo sienų nepatenkinta Lietuva, ji teigia, kad objektas "kelia grėsmę" nacionaliniam saugumui.

  Tuo tarpu BelAE išlaikė visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Dar šia tema

  "Rosatom" vadovas pasiūlė asmeniškai surengti ekskursiją po BelAE Lietuvos valdžiai
  Baltarusijos energetikos ministerija: pirmasis BelAE energijos blokas parengtas 98 %
  Lietuva pareiškė, kad BelAE tapo "prioritetiniu klausimu" Europos Sąjungai
  Ekspertas: energija iš BelAE atvers naujas galimybes Minskui
  Tegai:
  Lenkija, branduolinė energetika

  Svarbiausios temos