21:40 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  JAV patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas Obrajenas pareiškė apie Vašingtono pasirengimą Europoje dislokuoti viršgarsinius ginklus ir balistines raketas, kad sulaikytų Rusiją

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Vašingtone Anatolijus Antonovas pasisakė prieš ginklavimosi varžybas Europoje.

  Taip diplomatas sureagavo į JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Roberto Obrajeno pareiškimus trečiadienį apie Vašingtono pasirengimą Europoje dislokuoti viršgarsinius ginklus ir balistines raketas, kad sulaikytų Rusiją.

  "Tokie ketinimai kelia grėsmę pusiausvyrai regioniniame ir pasauliniame saugume ir padidina konfrontacinį potencialą. <...> Jei Vašingtoną iš tikrųjų domina "tikroji ginklų kontrolė", tai nereikia raketinių ginklavimosi varžybų eskalavimo Europos žemyne", — sakė jis komentare, kurį ambasada skelbia savo Facebook puslapyje.

  Jis pavadino "konstruktyvia alternatyva" prezidento Vladimiro Putino pasiūlymus dėl deeskalacijos, nutraukus Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartį (INF).

  "Rusija yra pasirengusi bendromis pastangomis su užsienio partneriais užkirsti kelią naujoms ginklavimosi varžyboms Europos žemyne ​​ir kituose pasaulio regionuose", — sakė Antonovas.

  INF sutartis buvo skirta užtikrinti pasaulinį strateginį stabilumą. 2019 metų rugpjūčio mėnesį JAV pasitraukė iš susitarimo "dėl Rusijos pažeidimų". Vašingtonas apkaltino Rusiją uždraustos raketos 9M729 sukūrimu ir bandymu. Maskva tikina, kad leistinas nuotolis yra mažesnis nei 500 kilometrų.

  Šią savaitę Putinas pasiūlė sukurti mechanizmus, užkertančius kelią ginklavimosi varžyboms. Rusijos lyderis teigė, kad Maskva yra pasirengusi nedislokuoti 9M729 raketų europinėje šalies dalyje, tačiau tik jei NATO elgsis taip pat. 

  Dar šia tema

  Rusijos URM Vakarų reakciją į Putino pasiūlymą dėl INF sutarties pavadino neatsakinga
  Politologas Baideno pareiškimus dėl Baltarusijos laiko kovos su Trampu elementu
  Tegai:
  ginklavimasis, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos