13:58 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (94)

  Tačiau kartu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad nenori liesti Amerikos prezidento rinkimų temos

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, atsakydamas į prašymą pakomentuoti JAV rinkimų pasekmes, pažymėjo, kad, nepaisant jo žodžių, "partneriai laikysis visko, kad paskelbtų kišimąsi", praneša RIA Novosti.

  "Nenorėčiau liesti rinkimų JAV temos, nes kad ir ką sakyčiau, dabar kai kurie mūsų partneriai prie bet ko prikibs, kad įrodytų tariamą Rusijos kišimąsi į rinkimų procesą JAV", — paklaustas, ar JAV rinkimai gali pakeisti pasaulinį politinį vaizdą, atsakė Putinas.

  Santykiai tarp Maskvos ir Vakarų šalių pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susijungė su Rusija po referendumo pusiasalyje. Vakarai, kaltindami Rusiją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, pakeitė importo politiką ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neproduktyvu.

  Rusija ne kartą patikino, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir Minsko susitarimų objektas. Pastaruoju metu ES šalyse vis aiškiau girdimos nuomonės apie būtinybę panaikinti sankcijas Maskvai.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po Ukrainoje 2014 metų vasarį įvykusio perversmo. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija.

  Rusijos vadovybė ne kartą pažymėjo, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams". 
   

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (94)

  Dar šia tema

  "Rusija jau naudoja": kokių ginklų negali įvaldyti amerikiečiai
  Trampas papasakojo apie "griežtą" užsienio lyderį, kuris nenori, kad Baidenas laimėtų
  Tegai:
  rinkimai, JAV, Rusija, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos