03:25 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Užsienio reikalų ministerijos atstovės, aljansas šią tezę naudoja kaip pretekstą, kad pateisintų savo karinio potencialo didinimą

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo tezė apie Rusiją kaip pagrindinę "grėsmę" Rytuose neturi nieko naujo. Tai interviu Sputnik radijui pareiškė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

  "Deja, jo pareiškimuose nėra nieko naujo. Nėra ir nieko teigiamo. Kartojama tezė, kuri, apskritai, jau atsibodo, kad NATO turi atremti grėsmes iš Rytų, o pagrindinė iš šių grėsmių, žinoma, yra Rusija. Kas tai, jei ne fobija?" — sakė ji.

  Pasak Zacharovos, Šiaurės Atlanto aljansas ir toliau naudoja mitą apie "Rusijos grėsmę", kad tokiu būdu pateisintų karinių pajėgų didinimą. Be to, Zacharova suabejojo ​​NATO generalinio sekretoriaus patikinimu, kad JAV nesiruošia militarizuoti kosmoso.

  "Iki šiol aljanso veiksmai bet kurioje veikimo aplinkoje buvo pavaldūs vienai logikai — karinio pranašumo pasiekimui. Būtina išsaugoti erdvę kaip taikaus bendradarbiavimo areną, sukurti teisinius mechanizmus, užkertančius kelią jos militarizacijai", — sakė ji.

  Pranešimus apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skelbia Vakarų politikai, dažniausiai iš Baltijos šalių ir Lenkijos.

  Daugelis ekspertų mano, kad Vakarų šalys naudojasi isterija dėl "Rusijos grėsmės" kaip priedanga įgyvendindamos savo planus, visų pirma siekdamos telkti NATO ginklus ir kontingentus prie Rusijos Federacijos sienų.

  Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, kad Maskva nesiruošia nieko pulti ir kad Vakarų karinio bloko šalys naudojasi kalbomis apie "galimą Rusijos agresiją" bei kursto antirusišką isteriją.

  Dar šia tema

  Trampas papasakojo apie "griežtą" užsienio lyderį, kuris nenori, kad Baidenas laimėtų
  Rusija sureagavo į JAV grasinimus dislokuoti naujas raketas Europoje
  Tegai:
  JAV, Rusija, NATO, Marija Zacharova

  Svarbiausios temos