03:40 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministro, "akivaizdu, kad dabartinėje situacijoje Amerikos vadovybė kenkia sau"

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. JAV, nutraukdama bendradarbiavimą su Rusijos Federacija kovoje su terorizmu, kenkia sau, partnerystė gali būti abipusiškai naudinga, interviu RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministras Olegas Siromolotovas.

  "2018–2019 metais mums pavyko surengti du labai produktyvius derybų raundus Vienoje, ir tai yra keturi išsamūs susitikimai tarp Rusijos ir JAV užsienio reikalų ministerijų, dalyvaujant atitinkamų ministerijų ir departamentų ekspertams", — sakė jis.

  "Sustabdyti darbą šiuo formatu pasitelkiant pretekstą buvo vienašalis Vašingtono sprendimas, priimtas, siekiant įtikti prieš Rusiją nusiteikusiai politinei erdvei, neatsižvelgiant į dabartinę realybę saugumo srityje", — pridūrė Siromolotovas.

  Pasak Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministro, "akivaizdu, kad dabartinėje situacijoje Amerikos vadovybė kenkia sau — mūsų bendradarbiavimas kovos su terorizmu srityje gali būti abipusiškai naudingas tiek dvišaliu, tiek bendru indėliu į pasaulines pastangas sprendžiant aktualias tarptautinės kovos su terorizmu problemas".

  "Mes jau ne kartą informavome savo partnerius amerikiečius, kad Rusija yra pasirengusi toliau dirbti tokiu formatu, tačiau tik esant abipusiam interesui, paremtam pragmatišku ir, svarbiausia, pagrįstu abiejų pusių požiūriu", — sakė viceministras.

  "Teisėsaugos institucijų ir specialiųjų tarnybų kontaktai tęsiasi", — sakė Siromolotovas.

  Pasak jo, "vos prieš kelias dienas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, atsakydamas į aktualų žiniasklaidos klausimą, pažymėjo, kad Maskva apskritai yra patenkinta šiuo bendradarbiavimu, tačiau jis gali būti dar geresnis".

  "Neseniai JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas ir jo pirmasis pavaduotojas Stivenas Biganas pareiškė ketinantys tęsti dialogą su Rusija kovos su terorizmu srityje. Tačiau kol kas tai tik žodžiai", — užbaigė jis.

  Dar šia tema

  JAV sugriežtino prekių tiekimo į Rusiją kontrolę
  Trampas apie Baidenų reikalus: "Rusai mano, kad esame išprotėję"
  Tegai:
  terorizmas, JAV, Rusijos užsienio reikalų ministerija

  Svarbiausios temos