21:03 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Agentūra pabrėžia, kad ES Komisija anksčiau pareiškė, jog vakcinos bus ribojamos "ankstyvose įvedimo stadijose", tačiau nenurodė, kiek truks šis pradinis etapas

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Koronaviruso vakciną iki 2022 metų gali gauti tik dalis Europos Sąjungos (ES) gyventojų, perspėjo Europos valdžios pareigūnai. Apie tai rašo "Reuters".

  Vakcinų trūkumas galimas dėl to, kad potencialios ES rezervuotos vakcinos COVID-19 gali būti neveiksmingos arba negalima pagaminti pakankamo jų kiekio.

  Iš viso Europa rezervavo daugiau nei milijardą galimų koronaviruso vakcinų dozių. Jas kuria tokios kompanijos kaip "AstraZeneca", "Sanofi" ir "Johnson & Johnson". ES atstovas agentūrai sakė, kad vyksta derybos su "CureVac", "Moderna" ir "Pfizer".

  Agentūra pabrėžia, kad ES Komisija anksčiau pareiškė, jog vakcinos bus ribojamos "ankstyvose įvedimo stadijose", tačiau nenurodė, kiek truks šis pradinis etapas.

  Anksčiau Pasaulio sveikatos organizacijos ekstremalių sveikatai situacijų programos vadovas Maiklas Rajanas (Michael Ryan) sakė, kad Europos šalių vyriausybės "gerokai atsilieka" kovoje su koronavirusu, žemynas tampa šios ligos židiniu. Tarptautinės organizacijos atstovas pažymėjo, kad "jei Europa nori nugalėti virusą, reikia daug platesnių priemonių".

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (706)

  Dar šia tema

  Įvardyta, kiek lietuvių turėtų pasiskiepyti, kad šalyje susidarytų populiacijos imunitetas
  JT perspėjo apie suklastotų vaistų ir vakcinų nuo COVID-19 riziką
  Tegai:
  Europa, vakcina

  Svarbiausios temos