03:36 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Eksperto teigimu, Rusijai nereikia siekti pariteto įprastame ginklavimesi su JAV — tai nepasiekiama ir gresia iždo nusiaubimu

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. JAV planuoja įtraukti Rusiją į ginklavimosi varžybas, kad būtų nualinta šalies ekonomika, todėl Maskva turėtų sutelkti dėmesį į asimetrinį karinį atsaką, penktadienį sakė Maskvos Karnegio centro direktorius Dmitrijus Treninas.

  "Remdamasi pranašesne ekonomine galia, JAV nuolat provokuos Maskvą dėl branduolinių ir įprastinių ginklavimosi varžybų. Rusija, atsakydama į JAV iššūkį, turės vadovautis strateginio stabilumo ir pagrįsto pakankamumo principais, tai yra, išlaikyti nuolatinį JAV, kaip galimo priešininko, nulaikymo efektyvumą", — cituoja jį RIA Novosti.

  Eksperto teigimu, Rusijai nereikia siekti pariteto įprastame ginklavimesi su JAV — tai nepasiekiama ir gresia iždo nusiaubimu. Tuo pačiu metu įprastos ginkluotosios pajėgos turi turėti pajėgumų, kurie neleistų JAV nebaudžiamai agresyviai smūgiuoti Rusijai.

  Treninas pažymėjo, kad Amerikos visuomenė yra pasirengusi pritarti savo valstybės karinės intervencijos politikai tik tada, kai JAV teritorijai negresia jokia grėsmė.

  Todėl Maskvai naudinga turėti ginklų, kad būtų galima atsakyti ne tik NATO infrastruktūrai Europoje, bet ir JAV, mano ekspertas.

  "Esant priemonių, kurias Rusija pritraukė, kad sutramdytų JAV, asimetrijai, būtina pasiekti grėsmių simetriją. Reagavimas į grėsmes, kurias potencialiai kelia JAV pajėgos Europoje ar Azijoje, turi sukelti panašias grėsmes objektams, esantiems JAV", — pabrėžė ekspertas.

  Dar šia tema

  Putinas apie JAV rinkimus: "Kad ir ką sakyčiau, jie prie visko prikibs"
  JAV sugriežtino prekių tiekimo į Rusiją kontrolę
  Pentagonas įvertino Rusijos viršgarsinių ginklų grėsmę
  Tegai:
  ginklavimasis, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos