17:42 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėta pranešime, raketa įveikė maždaug 4,2 tūkstančio mylių (6,8 tūkstančio kilometrų) atstumą iki Maršalo salų srityje esančio taikinio

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. JAV atliko naują tarpžemyninės balistinės raketos "Minuteman III" bandymą Vandenbergo oro pajėgų bazėje, Kalifornijoje, pranešė JAV oro pajėgų staigaus pasaulinio smūgio vadovybė, praneša RIA Novosti.

  "Oro pajėgų pasaulinių smūgių vadovybės aviacijos specialistų grupė spalio 29 dieną iš Vandenbergo oro bazės, Kalifornijoje, paleido tuščią tarpžemyninę balistinę raketą "Minuteman III" su bandomuoju grįžtamuoju elementu", — sakoma pranešime spaudai.

  Kaip pažymėta pranešime, raketa įveikė maždaug 4,2 tūkstančio mylių (6,8 tūkstančio kilometrų) atstumą iki Maršalo salų srityje esančio taikinio. Komanda pabrėžia, kad "šie bandomieji paleidimai patvirtino ICBM ginklų sistemos tikslumą ir patikimumą".

  Trijų pakopų tarpžemyninių balistinių raketų "Minuteman" grupė iš pradžių buvo skirta branduoliniam atgrasymui per šaltąjį karą su TSRS. "Minuteman III" šiuo metu yra vienintelė ICBM, pradėjusi tarnybą JAV. Remiantis atvirais šaltiniais, JAV iš viso yra 450 "Minuteman III" raketų. ICBM "Minuteman III" JAV armijoje tarnauja nuo 1970 metų. 1978 metų pabaigoje jų gamyba buvo nutraukta. Raketa gali pataikyti į taikinius 12 tūkstančių kilometrų spinduliu.

  Dar šia tema

  Politologas Baideno pareiškimus dėl Baltarusijos laiko kovos su Trampu elementu
  Zacharova: NATO pareiškimai apie "grėsmę iš Rytų" jau atsibodo
  Tegai:
  raketa, bandymai, JAV

  Svarbiausios temos