21:27 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Laišką, paslėptą degtukų dėžutėje, parašė keturi bažnyčią restauravę statybininkai

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Antverpeno (Belgija) Šv. Jokūbo bažnyčios lubose rasta žinia ateities kartoms nuo 1941 metų. Apie tai buvo pranešta miesto Instagram paskyroje.

  Laišką, paslėptą degtukų dėžutėje, parašė keturi bažnyčią restauravę statybininkai.

  "Kai šios lubos vėl bus dažomos, mūsų nebebus. Turime pasakyti palikuonims, kad mums nepatiko mūsų gyvenimas. Mes išgyvenome du karus, dirbame alkani", — sakoma pranešime.

  Karo atveju darbuotojai taip pat davė praktinių patarimų ateities kartoms. Jie rekomendavo kaupti tokius maisto produktus kaip ryžiai, kava, miltai, tabakas ir kviečiai.

  "Mėgaukitės gyvenimu iki galo. Laiku susiraskit kitą žmoną. Tie, kurie yra vedę, tiesiog eikit namo!!! Sveikinam vyrus!!!" — 1941 metų liepos 21 dieną rašė darbininkai.

  2018 metais buvo pranešta, kad seniausia žinutė butelyje rasta Australijoje. Ji buvo išsiųsta 1886 metais iš vokiečių burlaivio "Paula", kuris perplaukė Indijos vandenyną 950 kilometrų nuo Australijos krantų. Laivas dalyvavo kuriant povandeninių srovių žemėlapį, kuriame dirbo vokiečių mokslininkai. Jo statybų metu, tūkstančiai butelių buvo išmesti į vandenyną, iš kurių 662 galiausiai buvo rasti ir perduoti tyrėjams.

  Dar šia tema

  "Pasaulyje neramu": Urale degtinės butelyje rastas TSRS laikų laiškas
  Tegai:
  pranešimai

  Svarbiausios temos