18:00 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak mokslininkų, šis procesas gali sukelti neigiamų pasekmių tiek ekosistemai, tiek vietos gyventojams

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Per pastaruosius 20 metų Grenlandijos ledo tirpsmas smarkiai paspartėjo, rašo leidinys PM.

  Dėl to pasikeitė ledo dangos kraštų ir pakrantės dalies forma. Pasak mokslininkų, šis procesas gali sukelti neigiamų pasekmių tiek ekosistemai, tiek vietos gyventojams.

  Naujas Nacionalinio sniego ir ledo tyrimų duomenų centro tyrimas rodo, kad Grenlandijos kraštovaizdžio pokyčius jau galima pamatyti iš kosmoso.

  Mokslininkai išanalizavo NASA vaizdus, ​​geologinių tyrimų duomenis ir kitas palydovines nuotraukas nuo 1985 iki 2015 metų, kad įvertintų pokyčio mastą. Palydovinių technologijų plėtra leido padaryti tikslesnes išvadas, nei buvo įmanoma anksčiau.

  Paaiškėjo, kad pagrindinė ledo dangoje pastebėta tendencija yra ledo krašto atsitraukimas. Šis procesas paspartėjo nuo 2000 metų. Be to, platėja zonos, kuriose yra greitas slenkančio ledo srautas. Jei tai turi įtakos vandens judėjimui po ledo danga, gyvūnams ir vietos gyventojams gėlas vanduo gali tapti sunkiau prieinamas.

  "Įšilus Arkties vandenynui ir atmosferai, galima aiškiai matyti, kaip ledo srauto tėkmė į vandenyną spartėja ir ledo kraštas tolsta", — sako Aleksas Gardneris, NASA Reaktyvinių variklių laboratorijos mokslininkas ir tyrimo bendraautoris.

  Dar šia tema

  Mokslininkai pademonstravo, kaip "dainuoja" Antarkties ledynai
  Iš kosmoso nufilmuotas į vandenį grimztantis ledynas Arktyje
  NASA parodė, kaip pasikeitė Antarktidos ledynai
  Tegai:
  ledynai

  Svarbiausios temos