03:28 2020 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Mokslininkų teigimu, infekcijos per burną pavojus gali būti nepakankamai įvertintas. Virusui patekus į seiles, padidėja tikimybė jam išplisti tiesiai į plaučius

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Grupė amerikiečių mokslininkų priėjo prie išvados, kad koronavirusas dauginasi daugiausia burnoje, pranešama "medRxiv" paskelbtame straipsnyje.

  Mokslininkų teigimu, burnos ertmė (ypač seilių liaukos, liežuvis ir tonzilės) yra viena "palankiausių" vietų SARS-CoV-2 viruso židiniui atsirasti ir toliau plisti.

  Mokslininkų teigimu, infekcijos per burną pavojus gali būti nepakankamai įvertintas. Virusui patekus į seiles, padidėja tikimybė jam išplisti tiesiai į plaučius. Be to, padidėja COVID-19 perdavimo rizika iš vieno žmogaus kitam, pavyzdžiui, kosint ar kalbant. Straipsnio autoriai atkreipė dėmesį į būtinybę dėvėti kaukes, nes būtent šios apsaugos priemonės efektyviausiai užkerta kelią koronaviruso plitimui tokiu būdu.

  Pažymima, kad tai yra pirmasis darbas, skirtas ištirti SARS-CoV-2 reprodukciją tik burnoje, nes dauguma tyrinėtojų daugiausia dėmesio skyrė infekcijos apraiškoms nosyje ir plaučiuose. Simptomai, būdingi "burnos ertmės infekcijai", vis dar tiriami ir šiuo metu ekspertams pavyko nustatyti tik standartinius COVID-19 simptomus — skonio praradimą ir ilgalaikį sausumą burnoje.

  Dabar straipsnis turi būti galutinai patvirtintas, kad būtų galima jame pateiktus rezultatus oficialiai naudoti medicinos praktikoje.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (724)

  Dar šia tema

  Galėjo būti dešimtys tūkstančių: Lietuvos premjeras atsakė į kritiką dėl COVID-19
  Europą užvaldęs naujo tipo koronavirusas pasiekė ir Baltijos šalis
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos