17:34 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (151)

  EK atstovas pridūrė, kad ES šiuo metu derasi dėl Europoje gaminamų vakcinų. Kartu jis pridūrė, kad ateityje ES gali atsirasti kitų šalių vakcinos

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Vakcinų nuo koronaviruso gamintojai, norintys pristatyti savo produktus Europos Sąjungoje, turi pereiti visus tikrinimo ir sertifikavimo etapus, numatytus ES, sakė oficialus Europos Komisijos atstovas Erikas Mameris, praneša RIA Novosti.

  Rusijos vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

  Per Briuselio trumpąją konferenciją jam buvo užduotas klausimas apie galimą vakcinų įsigijimą iš atskirų ES šalių trečiosiose šalyse, ypač Rusijoje ir Kinijoje.

  "Bet kuri vakcina, kuri bus platinama ES, turi atitikti ES kokybės standartus ir pereiti visus būtinus ES patvirtinimo etapus. Tai yra, neįmanoma nusipirkti vakcinos trečiojoje šalyje ir naudoti jos ES, jei šis produktas nėra sertifikuotas", — pažymėjo jis.

  EK atstovas pridūrė, kad ES šiuo metu derasi dėl Europoje gaminamų vakcinų. "Dabar mes diskutuojame ir sudarome pirkimo sutartis su vakcinų gamintojais, kurie gamina vakcinas Europoje. Mes nesiderame nei su Rusija, nei su Kinija, nei su šių šalių įmonėmis. Tai yra Europos vakcinacijos strategija ir visos ES šalys nusprendė dalyvauti šiame procese", — paaiškino Mameris.

  Kartu jis pridūrė, kad ateityje ES gali atsirasti kitų šalių vakcinos.

  Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen vakar sakė, kad ES šalys susitarė, jog būsima vakcina nuo koronaviruso bus visose Sąjungos šalyse tuo pačiu metu ir proporcingai gyventojų skaičiui.

  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (151)

  Dar šia tema

  COVID-19 vėl pakirto Seimą: Paulius Saudargas užsikrėtė koronavirusu
  Dar septyniems "Maximos" darbuotojams nustatyta COVID-19 infekcija
  Tegai:
  vakcina, ES, koronavirusas

  Svarbiausios temos