08:46 2020 Lapkričio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Pranešama, kad departamento vadovas Markas Esperis jau įsakė sumažinti karo atašė skaičių kai kuriose šalyse

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. JAV Gynybos departamentas slapta pradėjo atšaukti karo atašė JAV ambasadose visame pasaulyje. Apie tai rašo laikraštis "The Wall Street Journal".

  Baltieji rūmai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Pentagonas mano, kad tokių priemonių reikia norint susidoroti su Rusija ir Kinija. Departamento vadovas Markas Esperis jau įsakė sumažinti karo atašė skaičių kai kuriose šalyse.

  Didžiojoje Britanijoje, Turkijoje, Saudo Arabijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Kuveite, Egipte, Pakistane ir Irake vyresnieji karininkai vietoj generolų ir admirolų buvo paskirti su pirmojo laipsnio pulkininkų ir kapitonų laipsniu.

  Be to, nauji sprendimai galėtų būti priimami pagal 2017 metų įsakymą. Jis įpareigoja atšaukti 110 žmonių, turinčių generolo arba admirolo laipsnį, iki 2022 metų gruodžio.

  Laikraštis pažymi, kad Kongreso respublikonų ir demokratų partijų nariai nesutinka su Gynybos ministerijos veiksmais: jie mano, kad šios priemonės gali pakenkti santykiams su sąjungininkais. Kai kurie pareigūnai teigia, kad Pentagono veiksmai sustiprins Rusiją ir Kiniją Vidurio Rytuose ir Afrikoje.

  JAV karo atašė prižiūri užsienio karinius mokymus, renka žvalgybinę informaciją, organizuoja ginklų pardavimą ir koordinuoja JAV karinius išteklius ekstremalių situacijų metu.

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada atsakė į Trampo specialiojo pasiuntinio žodžius apie INF sutartį
  "Viskas ne taip". Rusė neigė pateikusi Trampą kompromituojančią medžiagą
  Tegai:
  Kinija, Rusija, JAV, Pentagonas

  Svarbiausios temos