17:23 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Užpuolikai vis dar ieškomi, miesto gyventojams įsakoma likti namuose, atšaukti Nacionalinės tarybos ir Parlamento posėdžiai, sustabdytos pamokos mokyklose

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Per teroro išpuolį Vienoje žuvo keturi žmonės, pranešė Kurier su nuoroda į miesto merą Michaelą Ludwigą. 

  Pirminiais duomenimis, dar 18 žmonių buvo sužeisti.

  Pirmadienio vakarą Austrijos sostinėje nežinomų užpuolikų grupė surengė keletą ginkluotų išpuolių. Saugumo pajėgos likvidavo vieną užpuoliką, ginkluotą šautuvu. Likę dingo, jie yra ieškomi. Žiniasklaida pranešė, kad išpuolyje dalyvavo iki septynių žmonių.

  Valdžia laiko išpuolį teroro aktu. Pasak Austrijos vidaus reikalų ministro Karlo Nehammerio, nušautas užpuolikas prijautė džihadistų judėjimui "Islamo valstybė"*.

  Miesto gyventojams įsakoma likti namuose. Atšaukti Nacionalinės tarybos ir Parlamento posėdžiai, sustabdytos pamokos mokyklose.

  Daugelis šalių išreiškė užuojautą Austrijai. Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas išreiškė solidarumą su Austrijos žmonėmis. "Mes, prancūzai, esame sukrėsti ir liūdime kartu su Austrijos žmonėmis. Austrija yra taiki šalis, tai yra mūsų Europa. Mūsų priešai turi žinoti, su kuo jie susidūrė. Mes nepasiduosime", — rašo Makronas "Twitter".

  *Rusijoje uždrausta teroristinė organizacija

  Dar šia tema

  Europarlamentaras ES migracijos politiką pavadino pražūtinga
  Nicoje peiliu ginkluotas užpuolikas nužudė 3 žmones
  Paviešintas vaizdo įrašas iš išpuolio Vienos centre vietos — video
  Rusija pasmerkė JAV atsisakymą bendradarbiauti kovoje su terorizmu
  Tegai:
  Viena

  Svarbiausios temos