17:48 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (660)

  Specialistė atkreipė dėmesį, kad tai nėra toks retas simptomas

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Ausų užgulimas gali būti dar vienas koronaviruso simptomas. Jį įvardijo Rospotrebnadzoro centrinio epidemiologijos tyrimų instituto direktoriaus pavaduotoja klinikinio ir analitinio darbo klausimais Natalija Pšeničnaja, praneša RIA Novosti.

  Vilnius, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Specialistė atkreipė dėmesį, kad tai nėra toks retas simptomas. Remiantis neseniai Turkijos mokslininkų atliktu tyrimu, kuriame ištirti 172 pacientai, 31 žmogui (18 proc. tiriamųjų) buvo užgulusios ausys.

  "Be to, ausų užgulimas buvo pastebėtas tiems, kuriems buvo lengva COVID-19 forma. [...] Jei užgulimas nepraeina kelias dienas ir atsiranda skausmas, turite kreiptis į gydytoją", — priminė ji.

  Pagrindinis skiriamasis bruožas koronaviruso ligos atveju yra skonio ir uoslės praradimas. Uoslę praranda 75–80 procentų užsikrėtusiųjų nauju virusu. Paprastai simptomas išlieka maždaug 3–4 savaites, tačiau tai ne visada rodo užsikrėtimą koronavirusu ir gali būti kitų ligų požymis. Uoslė prarandama sergant gripu ir ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis, tačiau tai pasireiškia daug rečiau.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (660)

  Dar šia tema

  Skvernelis pasakojo apie planus įvesti visuotinį karantiną
  Santaros klinikos papasakojo apie augantį pacientų su COVID-19 skaičių
  Tegai:
  mokslininkai, koronavirusas

  Svarbiausios temos