09:00 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Prieš tai ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikai Žozepas Borelis paaiškino sankcijas Lukašenkai tuo, kad prezidentas nėra pasirengęs dialogui su opozicija. ES mano, kad Baltarusijos lyderis nepriims taikaus krizės sprendimo šalyje

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Nuolatiniai ES valstybių narių atstovai patvirtino naujas sankcijas Baltarusijai. Tai pranešė TASS, remdamasi savo šaltiniu vienos iš Europos šalių delegacijoje.

  Pasak agentūros pašnekovo, Baltarusijos valdžiai bus nustatyti apribojimai. Naujajame "juodajame sąraše" taip pat bus Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

  Anksčiau "Svobodnaja Evropa" žurnalistas Rikardas Jozviakas pranešė, kad ES ambasadoriai "uždegs žalią šviesą turto įšaldymui ir uždraus vizas Lukašenkai ir dar 14 baltarusių".

  Prieš tai ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikai Žozepas Borelis paaiškino sankcijas Lukašenkai tuo, kad prezidentas nėra pasirengęs dialogui su opozicija. Europos Sąjunga mano, kad Baltarusijos lyderis nepriims taikaus krizės sprendimo respublikoje.

  Spalio pradžioje ES šalių vadovai įvedė sankcijas Baltarusijos pareigūnams, kurie, jų nuomone, buvo susiję su rinkimų klastojimu ir žmogaus teisių pažeidimais. Tada Lukašenka nebuvo įtrauktas į sankcijų sąrašą. Netrukus po to Minskas paskelbė, kad imsis atsakomųjų priemonių.

  Nuo rugpjūčio mėnesio Baltarusijoje tęsiasi masiniai protestai. Dalyviai reikalauja Lukašenkos atsistatydinti, surengti naujus rinkimus ir nubausti saugumo pareigūnus, atsakingus už smurtą prieš demonstrantus. Valdžia mano, kad protestai skatinami iš išorės.

  Rugpjūčio 9 dieną po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Pirmosiomis dienomis saugumo pajėgos veiksmus slopino: prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, pareigūnai naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Oficialiais duomenimis, pirmosiomis dienomis buvo sulaikyta per 6,7 tūkst. protestuotojų.

  Kaip pranešė respublikos Vidaus reikalų ministerija, per riaušes buvo sužeista šimtai žmonių, tarp jų ir daugiau nei 130 teisėsaugos pareigūnų. Valdžia oficialiai patvirtino trijų protestuotojų mirtį.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai. 

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (512)

  Dar šia tema

  Lukašenka pareiškė, kad protestuotojams nebus nuolaidžiaujama už įstatymų pažeidimus
  Baltarusija svarsto tranzito perkėlimo iš Lietuvos į Rusijos uostus klausimą
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, ES, Baltarusija

  Svarbiausios temos