16:17 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (162)

  Rusijos užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Maskva visada tikėjo "vienijančiu Europos Tarybos potencialu" ir matė joje "bendrųjų Europos namų prototipą"

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Rusija yra pasirengusi bendradarbiauti su Europos Taryba dėl vakcinų nuo koronaviruso, sakė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kreipdamasis į Europos Ministrų Tarybos 130-osios internetinės sesijos dalyvius, praneša RIA Novosti.

  "Pirmoji vakcina nuo koronaviruso — "Sputnik V" — buvo sertifikuota Rusijoje. Mes kuriame dar dvi vakcinas. <...> Žinome, kad šios mūsų šalies sėkmės nėra visų mėgstamos. Tačiau jokie politiniai sumetimai, jokie ekonominiai skaičiavimai neturėtų būti aukščiau nei interesai apsaugoti savo piliečių sveikatą".

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Pasak Lavrovo, koronavirusas patvirtino, kad susidūrę su bendrais pavojais europiečiai turi išlikti vieningi.

  Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Maskva visada tikėjo "vienijančiu Europos Tarybos potencialu" ir matė joje "bendrųjų Europos namų prototipą".

  "Tačiau turime nuoširdžiai pripažinti, kad mūsų ketvirčio amžiaus gyvenimo šiame "name" patirtis yra dviprasmiška — yra neginčijamų laimėjimų, bet ir neišsipildžiusių vilčių ir nusivylimų", — teigė Lavrovas.

  Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

  Praėjusią savaitę Vengrija pranešė apie savo pasirengimą įsigyti Rusijoje ar Kinijoje pagamintą vakciną nuo koronaviruso. Europos Komisija į tai atsakė, kad draudžiama vartoti vaistus, kurie nėra gavę Europos sertifikato.

  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  © Sputnik
  Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
  Temos:
  Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas (162)

  Dar šia tema

  EK įvardijo vakcinos nuo koronaviruso tiekimo į ES sąlygą  
  Pateks ir "geltonosios" zonos: Lietuvoje planuojama išplėsti ir sugriežtinti karantiną
  Tegai:
  Europa, Rusija, koronavirusas

  Svarbiausios temos