12:43 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (666)

  Ekspertės teigimu, sutrumpinus karantiną nuo 14 iki 10 ar 7 dienų tiems, kurie bendrauja su koronaviruso nešiotojais, padidėja viruso plitimo rizika. Tačiau kai kurios valstybės žengia tokį žingsnį dėl ekonominių ir socialinių priežasčių

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įspėjo apie riziką, susijusią su karantino po sąlyčio su užsikrėtusiuoju sutrumpinimo keliamą riziką. Tai pareiškė PSO ekspertė Marija van Kerchovė, jos žodžius cituoja TASS.

  Ekspertės teigimu, sutrumpinus karantiną nuo 14 iki 10 ar 7 dienų tiems, kurie bendrauja su koronaviruso nešiotojais, padidėja viruso plitimo rizika. Tačiau kai kurios valstybės žengia tokį žingsnį dėl ekonominių ir socialinių priežasčių.

  "Daugybė šalių nusprendė sutrumpinti karantiną iki 10 ar net 7 dienų, o kai kurios taip pat įvedė tyrimus dešimtą ar septintą dieną. Tačiau jei sutrumpinsite karantiną nuo 14 iki 10 dienų, prarasite apie 13 procentų atvejų, kai po šio laikotarpio atsiras simptomų", — sako ji.

  PSO rekomenduoja 14 dienų karantiną visiems, turintiems kontaktą su sergančiais žmonėmis. Ekspertė priminė, kad organizacijos pozicija grindžiama inkubacinio laikotarpio trukme, kuri svyruoja maždaug nuo 1 iki 14 dienų. Daugumai žmonių simptomai pasireiškia praėjus 5–6 dienoms po užsikrėtimo, tačiau yra tikimybė, kad simptomai išsivystys tik po 14 dienų.

  PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič teigė, kad koronaviruso padėtis pasaulyje yra kritinė ir ateinančius mėnesius bus sunki.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (666)

  Dar šia tema

  Siūloma skelbti karantiną visoje Lietuvoje
  Rusija pasirengusi bendradarbiauti su Europa dėl vakcinų nuo koronaviruso
  Tegai:
  Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), koronavirusas

  Svarbiausios temos