14:36 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (103)

  Be to, pranešime teigiama, kad išsipildo ne visi JAV kandidatų į prezidentus kampanijos pažadai

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Rusijos Federacijos tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas neatmeta, kad jei JAV prezidento rinkimus laimės demokratas Džo Baidenas, gali atsirasti pažanga START-III pratęsimo klausimu, praneša RIA Novosti.

  JAV Aukščiausiojo teismo pastatas Vašingtone, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Михалев

  Antradienį JAV vyko prezidento rinkimai. Balsavimo rezultatai daugelyje valstijų vis dar nežinomi. Trečiadienio vakarą Donaldas Trampas paskelbė apie savo pergalę ir apkaltino demokratus bandymais "pavogti rinkimus".

  Dabartinio prezidento rinkimų būstinė ketina reikalauti perskaičiuoti balsus. Kita vertus, remiantis pirmaujančių Amerikos televizijos kanalų skaičiavimais, Baidenas yra pirmaujantis, norint galutinės pergalės jam reikia gauti šešių rinkėjų balsus.

  "Mes prisimename, kad savo programoje Baidenas pažadėjo pratęsti sutartį penkeriems metams, todėl gali būti, kad čia pagaliau gali atsirasti pažanga", — RIA Novosti sakė Džabarovas.

  Kita vertus, kaip pabrėžė politikas, išsipildo ne visi JAV kandidatų į prezidentus kampanijos pažadai.

  "Amerikos kandidatai į prezidentus žada daug, bet nebūtinai įvykdo. Jau nekalbant apie tai, kad Jungtinėse Valstijose greičiausiai laukia rimtas teismo procesas dėl nugalėtojo rinkimuose. Taigi, mes turime palaukti", — užbaigė jis.

  START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas baigs galioti 2021 metų vasario 5 dieną ir jei jis nebus pratęstas, pasaulyje neliks jokių teisinių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įtaisų. 

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (103)

  Dar šia tema

  Ekspertas įvertino JAV ir Rusijos santykių plėtrą Baideno pergalės atveju
  Ekspertas papasakojo, kodėl Rusijai naudinga Trampo pergalė JAV rinkimuose  
  Tegai:
  sutartis, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos