06:54 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Baltarusijos lyderis, koronaviruso pikas šalyje dar nėra įveiktas, todėl valdžia privalo saugoti piliečių sveikatą

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, komentuodamas neseniai priimtą sprendimą uždaryti respublikos sienas per įvažiavimo postus, teigė, kad tame nėra politinių priežasčių, sprendimas yra laikinas ir susijęs su epidemiologine situacija pasaulyje.

  Kaip pranešė agentūra "BelTA", ketvirtadienį Lukašenka surengė susitikimą dėl priemonių, kurių buvo imtasi kovojant su virusinių infekcijų plitimu.

  "Veiksmingi ir patikimi koronaviruso vaistai dar neatsirado, tačiau jis jau mutavo ir pradėjo prisitaikyti prie kovos su juo metodų. Vadinamasis naujasis ispaniškasis gripas užvaldo Vakarų Europą. Todėl negalėjome palikti savo sienų atvirų, kad galėtume patekti į šalį. Be to, Baltarusijoje pikas nebuvo įveiktas. Čia nėra politikos. Sprendimas yra rimtas. Ir tai yra laikinas sprendimas", — agentūra cituoja Lukašenką.

  Tuo pačiu metu, pasak agentūros, valstybės vadovas pažymėjo, kad pagrindinis šalies turtas yra žmonių sveikata ir gyvybė, o epideminė situacija šiandien pasaulyje vystosi pagal vieną nepalankiausių scenarijų.

  "Aš neturiu omenyje rekordinio sergamumo skaičius daugumoje Europos šalių. Ir net ne visišką blokavimą kai kuriose šalyse. Akivaizdu, kad žala ekonomikai bus rimta, tačiau dabar neturėtume apie tai galvoti", — sakė jis.

  Anksčiau Baltarusijos valstybės sienos komitetas pranešė, kad nuo spalio 29 dienos dėl epideminės situacijos kaimyninėse šalyse respublika laikinai riboja patekimą į savo teritoriją per tam tikrų kategorijų asmenų iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos įvažiavimą į savo teritoriją.

  Apribojimai netaikomi diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų darbuotojams, įformintiems diplomatinių ir tarnybinių pasų. Taip pat sprendimas netaikomas tarptautiniam kelių transportui skirtų transporto priemonių vairuotojams, tarptautinio geležinkelio transporto traukinių ir lokomotyvų įgulų nariams.

  Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Neseniai Baltarusijoje, palyginti su vasara, kasdien padaugėja nustatytų koronavirusio atvejų. Remiantis oficialiais trečiadienio duomenimis, Baltarusijoje per dieną užregistruotų COVID-19 atvejų skaičius padidėjo 984, iki 102 313, mirė dar trys žmonės, iš viso nuo infekcijos išplitimo respublikoje mirė 995 pacientai.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo apie ES sankcijų Lukašenkai patvirtinimą
  Putinas ir Lukašenka aptarė Lietuvą ir krovinių perkrovimą iš Ust Lugos
  Tegai:
  valstybės siena, Aleksandras Lukašenka, COVID-19, koronavirusas, Baltarusija

  Svarbiausios temos