17:15 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)

  Europos Komisijos atstovas Erikas Mameris teigė, kad rinkimai JAV yra atidžiai stebimi, tačiau patikino, kad nekomentuos šio proceso

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Europos Sąjunga atidžiai stebi situacijos, susijusios su balsų skaičiavimu JAV prezidento rinkimuose, raidą, tačiau nekomentuoja to, kas vyksta, ir laukia oficialių rezultatų, Europos Komisijos atstovas Erikas Mameris sakė trumpojoje spaudos konferencijoje Briuselyje, atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar ES yra susirūpinusi dėl padėties aplink JAV rinkimus ir konstitucinės krizės šioje šalyje rizikos, praneša RIA Novosti.

  "Galiu jums patvirtinti, kad atidžiai stebime šiuos JAV įvykius balsų skaičiavimo srityje. Tai mums labai aktualu ir įdomu. Tačiau mes jau sakėme, kad nekomentuosime šio proceso. Jungtinėse Valstijose yra tvirta sistema, ir jei kyla ginčai dėl rezultatų, tam yra jų sprendimo mechanizmai. Tai liečia Amerikos sistemą — valdyti tokias situacijas. Šiuo klausimu mes nepasisakysime, mes, kaip ir visi kiti, laukiame oficialių rezultatų", — sakė jis.

  Antradienį Jungtinėse Valstijose vyko visuotiniai rinkimai. Išrenkamas prezidentas ir viceprezidentas, visi 435 Atstovų rūmų nariai, maždaug trečdalis Senato (35 senatoriai), 11 valstijų ir dviejų teritorijų gubernatoriai.

  Balsavimo rezultatai daugelyje valstijų vis dar nežinomi. Pagal Amerikos televizijos kanalų skaičiavimus, demokratų kandidatas Džo Baidenas pirmauja, iki galutinės pergalės jam reikia gauti šešių rinkėjų balsus. Tačiau dabartinis prezidentas Donaldas Trampas trečiadienį paskelbė pergalę ir apkaltino demokratus bandymais "papirkti rinkimus". Jo kampanijos būstinė ketina pareikalauti perskaičiavimo.

  Anksčiau Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer sakė, kad JAV jau prasidėjo "mūšis" dėl rinkimų rezultatų teisėtumo. Ji dabartinę situaciją pavadino "labai sprogia", pažymėdama, kad šalyje gali kilti konstitucinė krizė.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)

  Dar šia tema

  JAV rinkimų ekspertas: Trampas turi tik vieną galimybę apginti pergalę
  "Labiausiai nenuspėjami". Užsienio žiniasklaida pakomentavo JAV rinkimus
  Tegai:
  rinkimai, Europos Komisija (EK), JAV

  Svarbiausios temos