16:51 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Taip pat ESBO pranešime Baltarusijos valdžios institucijos raginamos nedelsiant ir be papildomų sąlygų paleisti visus politinius kalinius

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. ESBO rekomendavo atšaukti prezidento rinkimų rezultatus Baltarusijoje ir organizuoti naujus "laikantis tarptautinių standartų", praneša RIA Novosti.

  ESBO pranešime reikalaujama Baltarusijoje nedelsiant nutraukti smurtą, ypač prieš taikius protestuotojus ir opoziciją.

  Taip pat ESBO pranešime Baltarusijos valdžios institucijos raginamos nedelsiant ir be papildomų sąlygų paleisti visus politinius kalinius.

  Masiniai opozicijos protestai prasidėjo visoje Baltarusijoje rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos, VRK duomenimis, Lukašenka laimėjo šeštą kartą, surinkęs 80,1 proc. balsų. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo Tichanovskaja.

  Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, renginius rengia ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 d., šalininkai.

  Vilnius nuo pat pradžių kišasi į konfliktą Baltarusijoje ir bando sudaryti sąlygas Baltarusijos piliečių persikėlimui į Lietuvą. Be to, Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad ankstesni yra "suklastoti", ir nepripažįsta išrinkto prezidento teisėtumo.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą nekaitinti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Temos:
  Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų (516)

  Dar šia tema

  "Vilnius negaili popieriaus": Minskas pakomentavo Lietuvos notą dėl BelAE paleidimo
  Ekonomika lyg ir yra, bet jos nėra. Lietuvos pasiekimai pasirodė esą prieštaringi
  Tegai:
  Baltarusija, Minskas, protestai, ESBO

  Svarbiausios temos