02:26 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (93)

  Rinkimai JAV praėjo, o padėtis yra prastesnė nei kada nors anksčiau. Amerikos žurnalistai numato sunkų laiką šaliai, kuri nebetiki savo demokratija

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Sumaištis kilo po JAV prezidento rinkimų, praneša Sputnik radijas.

  Balsų skaičiavimas tęsiasi, tačiau Donaldas Trampas yra nepatenkintas, teigia, kad rezultatai falsifikuojami, teikia ieškinius ir visais įmanomais būdais bando sustabdyti pergalės trokštantį varžovą Džo Baideną. Apie tai, kad šis rinkimų procesas bus "klastojamas", dabartinis Amerikos lyderis paskelbė dar gerokai prieš rinkimus.

  Vienoje svetainėje, kurioje užfiksuoti visi pono Donaldo pareiškimai, netgi apskaičiuojama, kad jis nuo rugpjūčio mėnesio apie sukčiavimą kalbėjo bent 200 kartų.

  Trampas taip dažnai abejojo ​​pagrindinių valdžios institucijų ir rinkimų sistemos veiksmingumu, kad dabar jo šalyje mažai žmonių mano, jog demokratija ten apskritai egzistuoja, rašo garsus žurnalas "The New Yorker".

  Tačiau abejonių amerikiečiams kelia ne tik rinkimų sistema. Jie nustojo pasitikėti vyriausybe, rašo "Los Angeles Times". Ir iš dalies tai taip pat yra Trampo nuopelnas.

  Tai prasidėjo gerokai prieš jį, tačiau jis sumaniai sugebėjo pakelti nepasitenkinimo laipsnį. Žinoma, kaip pasitikėti tais, kuriuos šalies prezidentas vadina niekam tikusiais? Nesvarbu, ar tai būtų žvalgybos agentūros, žiniasklaida, mokslininkai ar pareigūnai. O kas yra prieš jį, būtinai yra arba nusikaltėlis, arba beprotis. Atrodo, kad valdžioje neliko normalių žmonių!

  Ir apskritai JAV gyventojai nėra tikri dėl ateities. Jie tiki, kad jų vaikai gyvens blogiau nei jie, o šalis praras demokratiją, rašo "New York Times".

  Sąžiningi ar nesąžiningi buvo rinkimai — ne tai svarbiausia. Svarbiausia yra tai, kad JAV yra susiskaldžiusios ir nestabilios pasitikėjimo vyriausybe prasme. Ir galiausiai visa tai pasklis po rinkimų. Tai bus kova, galbūt gana ilga.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (93)

  Dar šia tema

  Merkel "atidžiai stebi" JAV prezidento rinkimus
  Naujausi JAV prezidento rinkimų duomenys: abu kandidatai tiki, kad laimi
  JAV rinkimų ekspertas: Trampas turi tik vieną galimybę apginti pergalę
  Tegai:
  Donaldas Trampas, rinkimai, JAV

  Svarbiausios temos