07:59 2020 Gruodžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą

  Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Generalinė Asamblėja "kviečia visas valstybes nares, Jungtinių Tautų sistemos organizacijas, nevyriausybines organizacijas ir asmenis paminėti šias dienas ir išreikšti pagarbą visoms Antrojo pasaulinio karo aukoms"

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. JT Generalinė Asamblėja vienbalsiai priėmė Rusijos pateiktą rezoliuciją dėl Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo dienų, pranešė RIA Novosti korespondentas.

  Dokumente sakoma, kad JT Generalinė Asamblėja remiasi savo pačios 2004 metų rezoliucija, kurioje gegužės 8 ir 9 dienos skelbiamos atminimo ir susitaikymo dienomis.

  Ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje Generalinė Asamblėja "kviečia visas valstybes nares, Jungtinių Tautų sistemos organizacijas, nevyriausybines organizacijas ir asmenis paminėti šias dienas ir išreikšti pagarbą visoms Antrojo pasaulinio karo aukoms".

  Pergalės jubiliejus bus švenčiamas gegužės 9 dieną iškilmingu paradu Raudonojoje aikštėje. Rusijos valdžia pareiškė, kad su malonumu šią dieną priims visus tuos, kurie gerbia pasaulio gynėjų nuo nacizmo atminimą.

  Praėjusiais metais Rusijos užsienio reikalų ministerija išsiuntė kvietimus kai kurių šalių vadovams į iškilmes, skirtas 75-osioms pergalės Didžiajame Tėvynės kare metinėms paminėti. Kaip pranešė prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas, daugiau nei 15 valstybių vadovai patvirtino, kad atvyks į šventę.

  Baltijos šalyse skeptiškas požiūris į Pergalės paradą grindžiamas tuo, kad valdžia laikotarpį, kai jų valstybės buvo TSRS sudėtyje, laiko "okupacija". Baltijos šalių politikai ne kartą yra pareiškę panašius pareiškimus, taip pat bandė reikalauti iš Rusijos "žalos" kompensacijos.

  Maskva pabrėžė, kad Lietuva, Latvija ir Estija neturi teisinio pagrindo nieko reikalauti. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova jų pretenzijas pavadino absurdiškomis.

  Dar šia tema

  Putinas ir Lukašenka aptarė Lietuvą ir krovinių perkrovimą iš Ust Lugos
  Ekonomika lyg ir yra, bet jos nėra. Lietuvos pasiekimai pasirodė esą prieštaringi
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, JT Generalinė Asamblėja, Rusija

  Svarbiausios temos