03:08 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1143)

  Kaip pabrėžė Baltarusijos lyderis, valdžia netrukdė žmonėms išvykti į kaimynines šalis, tačiau dabar "tegul jie ten dirba ir pasveiksta"

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nurodė sienos apsaugos pareigūnams neįsileisti iš kaimyninių šalių, su kuriomis veikia pasienio kontrolė, "protingų" baltarusių, kurie sunkiu metu išvyko dėl koronaviruso pandemijos: "Nereikia čia mums įvežinėti infekcijos".

  "Aš daviau įsakymą pasienio kariuomenės vadui: neįleisti į šalį ne tik žmonių, turinčių svetimą pasą, bet ir tų protingų baltarusių, kurie išvyko iš mūsų šalies šiuo sunkiu metu. Mums nereikia nešti infekcijos. Ir nesvarbu, su kokiu pasu ši infekcija", — sakė Lukašenka ketvirtadienį Minske susitikime dėl virusinių ligų. Susitikimo ištrauką parodė ONT televizijos kanalas.

  Anot jo, "išvyko ten mokytis — tegul mokosi, išvažiavo dirbti — tegul dirba, mes to neskatinome". "Tegul ten dirba ir pasveiksta", — sakė Lukašenka.

  Karantinas Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jis pabrėžė, kad "negalime palikti savo sienų atvirų, kad būtų galima patekti į šalį, ypač nuo to laiko, kai neįveikėme [koronaviruso — Sputnik] piko... Tai laikinas sprendimas". Prezidentas paaiškino, kad "mes sakome, jog mūsų sienos yra uždarytos tiems, kurie bando patekti pas mus iš išorės, natūraliai iš Vakarų, nes mes neturime sienų su Rusija, nes mes matome didžiulį ligų protrūkį [ten] ypač Lenkijoje".

  Nuo lapkričio 1 dienos Baltarusija laikinai apribojo sienos kirtimą užsienio piliečiams ir asmenims be pilietybės keliuose, supaprastinto režimo patikros postuose, geležinkelio stotyse ir upių uostuose. Šis apribojimas netaikomas asmenims, atvykstantiems į Baltarusiją per Minsko nacionalinį oro uostą.

  Taip pat nustatytas sąrašas asmenų, kuriems sprendimas apriboti atvykimą neturi įtakos. Šis apribojimas visų pirma netaikomas Rusijos piliečiams, vykstantiems tranzitu per Baltarusijos teritoriją į Rusijos Federaciją.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1143)

  Dar šia tema

  Putinas ir Lukašenka aptarė Lietuvą ir krovinių perkrovimą iš Ust Lugos
  ESBO rekomenduoja organizuoti naujus rinkimus Baltarusijoje
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos