14:17 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  Pranešama, kad Rusijos generalinė prokuratūra Švedijos, Prancūzijos ir Vokietijos kompetentingoms institucijoms išsiuntė teisinės pagalbos prašymus

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Vladlenas Losas, Marija Pevčich ir Georgijus Alburovas, kurie Tomske buvo kartu su opozicijos lyderiu Aleksejumi Navalnu, vengia dalyvauti tyrime, o tai rodo gerai suplanuotą provokaciją, teigiama Rusijos vidaus reikalų ministerijos Transporto departamento Sibiro federalinėje apygardoje interneto svetainėje, praneša RIA Novosti.

  "Šiuo metu šie asmenys [Vladlenas Losas, Marija Pevčich ir Georgijus Alburovas — Sputnik] vengia tyrėjo ir atsakymų į tyrimą dominančius klausimus, o jų veiksmai liudija gerai suplanuotą provokaciją", — sakoma pranešime.

  "Rusijos Federacijos generalinė prokuratūra 2020 metų rugpjūčio 27–rugsėjo 14 dienomis, 2020 metų rugsėjo 18 dieną ir rugsėjo 24 bei rugsėjo 28 dienomis Švedijos, Prancūzijos ir Vokietijos kompetentingoms institucijoms išsiuntė teisinės pagalbos prašymus. Tačiau iš esmės į nė vieną iš 24 pateiktų klausimų nebuvo atsakyta", — sakoma pranešime.

  Navalnas buvo paguldytas į ligoninę rugpjūčio 20 dieną Omske, kai sunegalavo lėktuve. Remdamiesi tyrimų rezultatais, Omsko gydytojai kaip pagrindinę diagnozę įvardijo medžiagų apykaitos sutrikimą, dėl kurio smarkiai pasikeitė cukraus kiekis kraujyje. Kol kas nėra aišku, kas tai sukėlė, tačiau, pasak Omsko gydytojų, Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

  Vėliau Navalnas lėktuvu buvo nugabentas gydytis į Vokietiją. Po to Vokietijos vyriausybė pareiškė, kad Navalnas neva buvo apnuodytas nervus paralyžiuojančia "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos ministrų kabinetas teigė, kad Vokietijos ekspertų išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos. OPCW pranešė, kad Navalno organizme buvo rasta medžiaga, savo charakteristikomis panaši į "Novičiok", tačiau neįtraukta į draudžiamų cheminių medžiagų sąrašus.

  Šiuo atžvilgiu Kremlius pareiškė, kad Berlynas neinformavo Maskvos apie savo išvadas, o Rusijos užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad Rusija laukia Vokietijos atsakymo į oficialų pauklausimą dėl šios situacijos. Oficiali Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad per mėnesį Rusija išsiuntė Vokietijai tris teisinės pagalbos prašymus dėl situacijos su Navalnu, atsakymai nebuvo gauti.

  Navalno hospitalizavimo dieną prokuratūra ir policija pradėjo atlikti patikrinimus. Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad tyrimo veiksmai dėl padėties su Navalnu de facto vykdomi.

  Jei pasitvirtins nuodingos medžiagos buvimas, tyrimas bus atviras ir de jure. Pasak jo, Rusija yra pasirengusi bendrauti su Europa dėl situacijos su Navalnu, tačiau jai reikia informacijos iš Paryžiaus ir Berlyno.

  Vokietijos valdžia anksčiau neneigė, kad šalies žvalgybos tarnyba BND nuo 1990-ųjų turėjo prieigą prie "Novičiok" nervus paralyžiuojančios medžiagos.

  Berlyno "Šaritė" klinika rugsėjo 23 dieną pranešė, kad Navalnas išrašytas iš ligoninės, jo būklė patenkinama, gydantys gydytojai neatmeta, kad pacientas gali visiškai pasveikti.

  Temos:
  Incidentas su Rusijos opozicionieriumi Navalnu (62)

  Dar šia tema

  Lavrovas pakomentavo ES sankcijas dėl incidento su Navalnu
  Vokietija paaiškino "Nord Stream-2" svarbą
  Tegai:
  Vokietija, Rusija, Aleksejus Navalnas

  Svarbiausios temos