22:50 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Organizacija mano, kad koronaviruso pandemija, su kuria susiduria pasaulis, leidžia padaryti tam tikras išvadas

  VILNIUS, lapkričio 6 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ekspertai mano, kad pasaulis turi ruoštis naujai pandemijai, sakoma organizacijos pranešime.

  COVID-19 pandemija, jų teigimu, parodė, kad šalys, turinčios tvirtą sveikatos priežiūros infrastruktūrą, pasirengusią ekstremalioms situacijoms, galėjo greitai dirbti, kad sulaikytų ir kontroliuotų naujojo koronaviruso plitimą.

  Pareiškime patikslinama, kad, nepaisant pasaulinės krizės, "daugelis valstybių ir miestų sėkmingai užkirto kelią ir kontroliavo perdavimą, pasitelkę visapusišką ir įrodymais pagrįstą metodą".

  Dokumento projekte, kurį ketinama priimti kitoje sesijoje, paaiškinama, kad šalys privalo užtikrinti "tinkamą atlyginimą" sveikatos priežiūros darbuotojams ir skirti deramą dėmesį medicinos personalo mokymui.

  Be to, PSO mano, kad medicinos sektoriuje reikalinga geresnė įranga, skirta nustatyti ir reaguoti į COVID-19 ir kitas galimas pavojingas infekcines ligas.

  Šiuo metu, pasak PSO, nuo COVID-19 sukeltų komplikacijų mirė daugiau nei 1,22 mln. žmonių, užsikrėtė daugiau nei 47,93 mln. Daugiau nei pusė visų per parą užfiksuotų infekcijos atvejų yra Europoje (289 381), antrojoje vietoje yra Šiaurės ir Pietų Amerika (138 926), trečiojoje — Pietryčių Azija (60 003).

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (703)

  Dar šia tema

  "Nereikia įvežinėti infekcijos": Lukašenka nurodė neįleisti išvykusių baltarusių
  Naryškinas: Vakarai Baltarusijoje tobulina Rusijos "nusmukdymo" metodus
  Tegai:
  koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)

  Svarbiausios temos