13:07 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (666)

  Organizacijos atstovės teigimu, audinės yra gana pajėgios pernešti infekciją. Šiuo atžvilgiu yra rizika, kad audinių populiacija gali prisidėti prie viruso perdavimo iš audinės žmonėms, o paskui — iš žmonių žmonėms

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) patvirtino audinių jautrumą koronavirusui. Tai per Facebook transliaciją pareiškė oficiali PSO atstovė Catherine Smallwood, komentuodama panašius infekcijos atvejus Danijoje.

  Anot jos, audinės yra gana pajėgios pernešti infekciją. Šiuo atžvilgiu yra rizika, kad audinių populiacija gali prisidėti prie viruso perdavimo iš audinės žmonėms, o paskui — iš žmonių žmonėms, perspėjo organizacijos atstovė.

  "Danijos valdžia greitai ėmėsi įvairių veiksmų, įskaitant sunaikinti daug, iš tikrųjų, visą audinių populiaciją Danijoje. Šis sprendimas, žinoma, paveiks daugelį danų, nes tai yra didelis ekonomikos sektorius", — pridūrė ji.

  Lapkričio 5 dieną Danija nusprendė sunaikinti visas kailių fermose esančias audines, kad būtų išvengta mutavusio koronaviruso plitimo. Nustatyta, kad šie gyvūnai turi infekciją, kuri plinta žmonėms ir silpnina galimybę formuoti antikūnus. Šalies valdžia baiminasi, kad nauja koronaviruso mutacija gali išplisti ne tik visoje šalyje, bet ir visame pasaulyje.

  Koronavirusas išplito 1139 audinių ūkiuose Danijoje, ypač Šiaurės Jutlandijoje. Bendras koronaviruso infekcijos atvejų skaičius šalyje viršijo 50 tūkst.

  Anksčiau mokslininkai įvardijo gyvūnus, kurie gali užsikrėsti SARS-CoV-2 koronavirusu ir būti jo nešiotojais. Daugelis tirtų žinduolių gali užsikrėsti, įskaitant namines kates, šunis, liūtus, tigrus, šeškus ir makakas.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (666)

  Dar šia tema

  Švietimo įstaigos Lietuvoje tris savaites mokysis nuotoliniu arba mišriu būdu
  "AstraZeneca" atideda vakcinos nuo COVID-19 pristatymo į JK terminus
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos