05:52 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)

  Vadovaujant Baidenui, "JAV yra suinteresuotos išplėsti strateginės puolamosios ginkluotės reguliavimą, tačiau tai pateiks kaip savo iniciatyvą, kad išsaugotų garbę"

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Valdant Džo Baidenui, kuris paskelbė apie savo pergalę prezidento rinkimuose, JAV yra suinteresuotos pratęsti Strateginės ginkluotės mažinimo sutartį (START-III), tačiau bandys tai pateikti kaip savo iniciatyvą, sekmadienį RIA Novosti sakė Rusijos Federacijos tarybos Valstybės suvereniteto apsaugos komisijos vadovas Andrejus Klimovas.

  "Žmonės, kurie yra už Baideną, sutiko sudaryti START-III ir INF sutartis. Jie supranta, kad ginklų kontrolės susitarimų panaikinimas yra pavojingas JAV. Tai labai rimti profesionalai", — sakė jis.

  Pasak Klimovo, vadovaujant Baidenui, "JAV yra suinteresuotos išplėsti strateginės puolamosios ginkluotės reguliavimą, tačiau tai pateiks kaip savo iniciatyvą, kad išsaugotų garbę".

  START-III yra vienintelė galiojanti ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV. Susitarimas baigs galioti 2021 metų vasario 5 dieną ir jei jis nebus atnaujintas, pasaulyje neliks jokių įrankių, kurie apribotų didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

  START-III įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų paleidimo įtaisų. 

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (108)

  Dar šia tema

  Rusijos Federacijos taryba pasakojo, kaip Baideno pergalė paveiks START-III pratęsimą  
  Naryškinas: Vakarai Baltarusijoje tobulina Rusijos "nusmukdymo" metodus
  Tegai:
  Rusija, JAV, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos