15:02 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)

  JAV balsų skaičiavimas vis dar vyksta. Baidenas gali tapti 46-uoju ir seniausiu šalies prezidentu

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Kandidatas į prezidentus demokratas Džo Baidenas paskelbė apie pergalę prezidento rinkimuose, praneša RIA Novosti.

  "Man didelė garbė, kad Amerikos žmonės man patikėjo tapti prezidentu", — sakoma politiko pranešime.

  Jis patikslino, kad šiemet rinkimuose balsavo rekordinis skaičius žmonių.

  "Pasibaigus kampanijai, laikas palikti pyktį ir griežtą retoriką ir susivienyti kaip tautai", — paragino Baidenas.

  Be to, savo "Twitter" paskyros aprašyme politikas jau nurodė "išrinktas prezidentas".

  Kreipdamasis į tautą, Baidenas išdėstė savo politikos prioritetus: kova su COVID-19, ekonomika, klimatas ir kova su rasizmu.

  "The Washington Post" duomenimis, po inauguracijos Baidenas planuoja pasirašyti daug vykdomųjų įsakymų, įskaitant JAV grįžimą į Paryžiaus klimato susitarimą, iš kurio šalis neseniai pasitraukė ir pasitraukimo iš Pasaulio sveikatos organizacijos panaikinimą.

  Be to, šaltiniai, susipažinę su Baideno planais, leidiniui taip pat pranešė, kad jis panaikins beveik visų kelionių į JAV iš tam tikrų musulmoniškų šalių draudimą ir atkurs programą, kuri leistų migrantų, neteisėtai patekusių į JAV, vaikams likti šalyje.

  Savo ruožtu dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas tvirtina, kad "teisėtais" balsais jis laimėjo.

  "Stebėtojai nebuvo įleisti į balsų skaičiavimo patalpas. Aš laimėjau rinkimus, gavau 71 milijoną teisėtų balsų. Atsitiko blogų dalykų, kurių mūsų stebėtojams nebuvo leista pamatyti. To anksčiau niekada nebuvo. Milijonai biuletenių, kuriuos reikia išsiųsti paštu, buvo išsiųsti žmonėms, kurie jų neprašė!" — "Twitter" rašė Trampas.

  Trampas tvirtina, kad Baidenas ketina suskaičiuoti visus balsus, įskaitant "apgaulingus". Prezidentas pažadėjo nesustoti tol, kol "Amerikos žmonės gaus sąžiningai suskaičiuotų balsų skaičiaus", ir paskelbė, kad parengs ieškinius, siekdamas apginti savo poziciją.

  Daugelis pasaulio lyderių jau pasveikino Baideną su pergale. Visų pirma Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas ir Prancūzijos užsienio reikalų ministras Žanas Yvas Le Drianas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Vokietijos užsienio reikalų ministras Heikas Masas, taip pat Vokietijos prezidentas Frankas-Valteris Šteinmajeris, Italijos prezidentas Sergio Matarela, Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Dominikas Rabas, buvęs JAV prezidentas Barakas Obama, NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, Austrijos kancleris Sebastianas Kurcas, Egipto prezidentas Abdelis Fattahas al-Sisi, Ispanijos ministras pirmininkas Pedras Sančesas, Islandijos premjerė Katrin Jakobsdottir, Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

  JAV balsų skaičiavimas vis dar vyksta. Baidenas gali tapti 46-uoju ir seniausiu šalies prezidentu.

  Temos:
  JAV prezidento rinkimai — 2020 (90)

  Dar šia tema

  JAV prezidento rinkimai: Baidenas pirmauja, Trampas sako apie falsifikacijas
  Pasiduok arba numirk: Trampo šalininkų laukia rusiškas likimas
  Šachas ir matas: Greta Thunberg šiurkščiai pašiepė Trampą ir įaudrino internetą
  Tegai:
  Donaldas Trampas, Džo Baidenas, prezidento rinkimai, JAV

  Svarbiausios temos