02:11 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  Jo nuomone, Baidenas gali pasiūlyti pašalinti prieštaravimus projektui ir atsisakyti sankcijų grėsmės

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Džo Baidenas, paskelbęs apie savo pergalę JAV prezidento rinkimuose, gali derėtis, kad leistų užbaigti dujotiekį "Nord Stream-2", RIA Novosti sakė buvęs senatorius iš JAV Virdžinijos valstijos Ričardas Bleikas.

  Džo Baidenas praėjusį šeštadienį paskelbė apie savo pergalę prezidento rinkimuose, o anksčiau apie jo pergalę paskelbė didžiausia Amerikos žiniasklaida. Tuo tarpu dabartinis JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad rinkimai dar toli gražu nesibaigė, ir jis ketina ginti savo pergalę teisme.

  "Bus labai malonu pamatyti baigtą [statybas — Sputnik] dujotiekį "Nord Stream-2". Jis turėtų būti baigtas tiek Vokietijoje, tiek Rusijoje. Tai įmanoma, nes Baidenas nėra susijęs su naftos ir dujų pramone JAV. Galbūt jis norės šiek tiek derėtis dėl "Nord Stream-2" projekto", — sakė Bleikas.

  Jo nuomone, Baidenas gali pasiūlyti pašalinti prieštaravimus projektui ir atsisakyti sankcijų grėsmės.

  "Jis galėjo tai padaryti pakankamai tyliai, kad iš to nebūtų padarytas [didelis reikalas], o tiesiog tyliai derėtųsi su Rusija, kad leistų jiems pabaigti šį skyrių. Ir tada mainais jis paprašys kažkokios naudos JAV", — pridūrė jis.

  "Nord Stream-2" statyba

  Projektas "Nord Stream-2" numato dviejų dujų linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 mlrd. kubinių metrų per metus, iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą į Vokietiją. Jis taip pat eis per Suomijos, Švedijos ir Danijos teritorines arba išskirtines ekonomines zonas. Projektą įgyvendina "Nord Stream 2 AG". "Gazprom" skirs pusę lėšų, o likusią dalį investuos Europos partneriai: "Uniper", "Wintershall", "OMV", "Shell" ir "Engie".

  Vokietija remia statybą, pabrėždama, kad projektas yra komercinis. Pasak ekonomikos ministro Peterio Altmejerio, "Nord Stream-2" prisidės prie dujų tiekimo į Europą stabilizavimo.

  Projektą taip pat palaiko Austrija, kuri suinteresuota patikimu gamtinių dujų tiekimu. Viena pabrėžė, kad JAV ketinimai taikyti sankcijas projekte dalyvaujančioms įmonėms "kelia klausimų tarptautinės teisės požiūriu".

  Pasak Austrijos koncerno "OMV" vadovo Rainerio Zelės, Maskva jau seniai įsitvirtino kaip patikima energijos išteklių tiekėja.

  Projektą taip pat remia Norvegija, kurios vyriausybei priklauso 30 proc. bendrovės "Kvaerner", vieno iš dujotiekio rangovų, akcijų.

  Prieš dujotiekio tiesimą yra JAV, Ukraina, Lenkija ir kai kurias kitos valstybės. Pasak kritikų, "Nord Stream-2" yra politinis projektas. Tuo tarpu Rusijos valdžios institucijos ne kartą pareiškė, kad projektas yra komercinis, o jo tikslas — padidinti Europos energetinį saugumą.

  Nord Stream-2
  © Sputnik
  "Nord Stream-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (471)

  Dar šia tema

  Austrijos "OMV" atsakė į Lenkijos reikalavimą dėl "Nord Stream-2"
  Bundestagas sukritikavo JAV poziciją dėl "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos