00:46 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (645)

  Tuo pačiu mokslininkai padarė išvadą, kad koronaviruso pandemija yra susijusi su rimtomis socialinėmis ir ekonominėmis pasekmėmis, kurių "pasaulis neregėjo nuo Antrojo pasaulinio karo"

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Mokslininkai atskleidė dar vieną ankstyvą COVID-19 požymį. Apie tai pranešta "Lenta.ru" su nuoroda į "Journal of Clinical Immunology and Immunotherapy".

  Ekspertai priminė, kad koronavirusas kartu su kvėpavimo takų sistema smogia centrinei nervų sistemai. SARS-CoV-2 gali sukelti įvairius neurokognityvinius pokyčius. Vienas pirmųjų ligos simptomų yra vadinamas kliedesiu — psichikos sutrikimu, kai aptemsta sąmonė ir sutrinka mąstymas bei emocijos.

  Straipsnyje sakoma, kad kliedesių atsiradimą pacientams, sergantiems COVID-19, paprastai sukelia hipoksija, deguonies badas ir kiti veiksniai. Visų pirma, hipoksija sukelia smegenų edemą, dėl kurios atsiranda neurologinė žala. Ekspertai pateikia pavyzdį, kad 18 jų koronavirusine infekcija sergančių pacientų, jaunesnių nei 32 metų, mirtį lydėjo hipoksija ir sunkūs smegenų pažeidimai. Šiuo atveju SARS-CoV-2 dalelių prasiskverbimas paprastai vyksta per kvėpavimo takų sistemą.

  Tyrimo išvadoje sakoma, kad nebuvo parašyta daug išsamių mokslinių straipsnių naujos koronavirusinės infekcijos ir psichikos ligų santykio tema. Mokslininkai padarė išvadą, kad koronaviruso pandemija yra susijusi su rimtomis socialinėmis ir ekonominėmis pasekmėmis, kurių "pasaulis neregėjo nuo Antrojo pasaulinio karo".

  Vasarą ispanų mokslininkai bėrimo atsiradimą burnoje laikė ankstyviausiu koronaviruso požymiu. Tyrimo duomenimis, šis simptomas pacientams pasireiškia likus maždaug dviem dienoms iki kitų COVID-19 požymių.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (645)

  Dar šia tema

  Lietuviai COVID-19 testui galės užsiregistruoti internetu
  COVID-19 padėtis tarp jaunesnių Kauno mokyklų moksleivių stabilizavosi
  Tegai:
  koronavirusas

  Svarbiausios temos