14:16 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (658)

  Tinkamos vandens ir druskos pusiausvyros palaikymas organizme yra privaloma pacientų, sergančių koronavirusu, gydymo dalis, teigia gydytojas

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Žmonės, sergantys koronavirusu, turėtų riboti sūraus maisto kiekį, taip pat vartoti mažiau alkoholio. Gydytojas terapeutas Filipas Kuzmenka Sputnik radijui pasakojo, kodėl tai gyvybiškai svarbu.

  "Tinkamos vandens ir druskos pusiausvyros palaikymas organizme yra privaloma pacientų, sergančių koronavirusu, gydymo dalis. Ligoninėse gydytojai tai stebi, tačiau namuose žmonės turėtų kruopščiai pasirinkti, ką valgyti ir gerti ligos metu", — priminė jis.

  Anot jo, mityboje reikėtų atsikratyti sūraus maisto ir alkoholio.

  "Jei, neduok Dieve, suserga COVID-19, tuomet reikia palaikyti vandens ir druskos pusiausvyrą. Venkite sūraus maisto. Negalite valgyti daug sūdytos žuvies, marinuotų agurkų ir panašiai. Vietoj to, turėtumėte gerti daugiau vandens. Be to, ir tai yra svarbiausia, būtina apriboti alkoholio vartojimą, nes tai pirmiausia prisideda prie dehidratacijos", — teigė gydytojas.

  Be dehidratacijos, gydytojo teigimu, sūrus maistas taip pat tirština kraują, kas kelia žalą sergant koronavirusu.

  "Sūrus maistas nepadeda kraujui būti skystam. Sūrus maistas padeda jam tapti tirštesniu, labiau prisotintu. Druska ištraukia skystąjį audinio komponentą, ir jis sutirštėja. Yra mažiau skystos dalies, bet kraujo ląstelių yra daugiau", — padarė išvadą jis.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (658)

  Dar šia tema

  Lietuviai COVID-19 testui galės užsiregistruoti internetu
  PSO ragina ruoštis naujai pandemijai
  Tegai:
  koronavirusas, vanduo, druska

  Svarbiausios temos